Újabb üdülőket és helyőrségi klubokat kívánnak értékesíteni a honvédség vagyonából a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.-n keresztül. A napokban hét, a Honvédelmi Minisztérium (HM) kezelésében lévő ingatlant hirdettek meg egyfordulós nyilvános pályázatokon. Három értékes üdülőt is dobra vernek, Budakalászon egy több mint 2300 négyzetméter területű ingatlanegyüttest, gazdasági épületet és földingatlant adnak el, Siófok főutcáján egy csaknem 1600 négyzetméter alapterületű üdülőt, Tiszacsegén egy közel háromezer négyzetméteres kivett üdülőt és udvart értékesítenek.
Mint arról beszámoltunk, a HM negyvenhét egykori honvédségi üdülőjéből ötöt kíván megtartani, pedig az összességében milliárdos értéket képviselő ingatlanok nagy részén 2001 és 2003 között egyenként több tíz millió forintos fejlesztéseket hajtottak végre.
*
A balatoni ingatlanok mellett Bánk, Horány, Margitsziget, Nyíregyháza–Sóstó, Szolnok–Tiszaliget, Tiszacsege honvédségi üdülőinek eladását tervezik. Arról azonban nem tudni, hogy eddig pontosan hány egykori csapatpihenőt sikerült eladnia a szaktárcának az állami vagyonkezelő közvetítésével.
A hivatalos közlések szerint csak annyi biztos, hogy az üdülőkből eladták a fadd-dombori, a tiszakécskei és a tatai csapatpihenőt, amely több mint százmillió forintot hozott a HM konyhájára. Szakértők szerint a legértékesebb a margitszigeti egykori honvédségi miniszteri pihenő és sportlétesítmény, amely több milliárd forintot érhet. A szigeti épületegyüttes értékét növeli, hogy védett közparkban van.
A nemzeti vagyonkezelő pénteken meghirdetett helyőrségi klubokat is Zalaegerszegen és Tapolcán, ahol honvédségi szállót is kínálnak megvételre. Ez azért is különös, mert 2005-ben, amikor még az önkormányzati választások nem „festették narancssárgára Magyarország térképét”, a Honvédelmi Minisztérium öt nagy értékű helyőrségi klubról mondott le az önkormányzatok javára egy kormányhatározat értelmében.
Az egyenként 50-100 millió forint forgalmi értéket képviselő ingatlanok közül négy (a szombathelyi, a jánoshalmai, a kiskunhalasi, valamint a kiskunfélegyházi helyőrségi klub) kormánypárti vezetésű helyhatósághoz került. Az épületeket akár bérbe is adhatták vagy értékesíthették a települési önkormányzatok.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját