A tandíjért küzdött az új főrektor

Rudas Imrét választotta elnökévé a Magyar Rektori Konferencia (MRK). Rudas korábban társelnök volt, és a kormány által fizetett hirdetésekben kampányolt a népszavazás előtt a tandíj bevezetése mellett. A hallgatók abban reménykednek, hogy az elnök nem veszi elő újra ezt az ötletet.

2008. 07. 06. 18:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egyetlen jelöltként induló, saját magával versengő Rudas Imrét, a Budapesti Műszaki Főiskola rektorát választotta új elnökévé az egyetemi vezetőket tömörítő Magyar Rektori Konferencia. Rudas társelnöke Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem vezetője lett. Ezzel eldőlt, hogy újabb egy évig baloldali hegemónia lesz az egyetemeket képviselő szervezetben. A pécsi ülésen Rudas 155 támogató szavazatot kapott, kettő nem ellenében és hat tartózkodás mellett. A 71 felsőoktatási intézménynek összesen 240 mandátuma van, a 163 leadott voks azt jelenti, hogy a rektorok jó része nem vett részt az ülésen.
– Bár Rudas Imre harcolt a tandíj bevezetéséért, reméljük, hogy tiszteletben tartja a népszavazás eredményét, és elnöksége alatt nem veszi elő újra a diákok megsarcolásának ötletét – reagált lapunknak Rudas megválasztására Miskolczi Norbert, a diákok érdekeit védő Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke. Hozzátette: azt várják, hogy az új elnök végre jobb irányba viszi a rektori konferenciát, mint amerre eddig haladt, és sikerül együtt dolgozni a felsőoktatás minőségének javításáért.
Emlékezetes: az előző MRK-elnök, Molnár Károly azért mondott le posztjáról, mert a miniszterelnök kutatásfejlesztési tárca nélküli miniszterré nevezte ki – sokak szerint jutalomból a tandíj bevezetése melletti kampányolásáért. Rudas Imre Molnár társelnöke volt, és a szociális népszavazás előtt a kormány által fizetett politikai hirdetésekben népszerűsítette a tandíjat. Az új társelnök, Szabó Gábor arról várt hírhedtté, hogy fegyelmi eljárást indított, és két évre eltiltotta tanulmányai folytatásától a szegedi hallgatói önkormányzat elnökét. Szabó többek között azzal indokolta lépést, hogy Török Márk az egyetem épületében dohányzott, egyesek szerint azonban az volt a baj vele, hogy a népszavazás előtt tandíjellenes tüntetéseket szervezett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.