Már eddig is számos olyan jól ismert üzletember neve bukkant fel a hamvába holt, mintegy 12 milliárd forintnyi közpénzt felemésztő kormánynegyed-beruházásban, akik korábban Gyurcsány Ferenc miniszterelnök cégeiben vállaltak jelentős szerepet. Lapunk most két újabb Gyurcsány közeli személyiséggel gyarapítja a tekintélyes listát. Az első Solti Gábor, aki a kormánynegyed „beruházási modelljeinek kidolgozásában segédkező” Open Consulting Zrt. jelenlegi tulajdonosa. Ő 2000 és 2002 között a Gyurcsány tulajdonában lévő Pertia Könyvvizsgáló Rt. vezetője volt.
A másik, sokak által talán ismertebb név az SZDSZ közeli Virág Attiláé. A Tocsik-ügy kapcsán elhíresült Virág az említett Open Consultingnak jelenleg is felügyelőbizottsági tagja, s korábban számos Gyurcsány-érdekeltségben megfordult. Többek között a kormányfő első számú cégeként ismert Altusban igazgatósági tag (1999–2002), az akkor még Gyurcsány-érdekeltségbe tartozó Perfekt Rt.-ben igazgatósági (2000–2002) és felügyelőbizottsági tag (1997– 2000), továbbá az előbb említett Pertiának 1997-től igazgatósági tagja és vezetője, jelenleg pedig többségi tulajdonosa. (Az igazsághoz tartozik, hogy Gyurcsánynak 2002 óta nincs érdekeltsége ez utóbbi vállalkozásban.)
Virág és Solti mellett két másik olyan személy is tisztséget vállalt korábban az Open Consultingban, akik előtt ugyancsak nem ismeretlen a miniszterelnök személye: Weinek Leonárd, Zugló jelenlegi SZDSZ-es polgármestere és Verebes Lóránt ugyanis 1999 és 2002 között a gyurcsányi érdekeltségű Pertia felügyelőbizottsági tagja volt.
Lapunk kérésére a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. a napokban lehetővé tette, hogy betekintsünk a kormányzati negyed bizonyos szerződéseibe. Így láthattuk a Gyurcsány közeli emberekkel feltöltött Open Consulting tanácsadói szerződését is. Ebből az derült ki, hogy a cég napi bruttó 120 ezer forintos díjazásért adhatott tanácsokat a beruházással kapcsolatban tavaly március és december között. A megállapodás legfeljebb 120 tanácsadási napról és 14,4 millió forintos keretösszegről szólt, de az a dokumentumból nem derült ki, hogy végül mennyit kapott a cég. Ezt egy másik, lapunk birtokába került dokumentumból tudtuk csak meg: eszerint végül mintegy kétmillió forint ellenszolgáltatást kaptak a jó tanácsaikért. Emlékezetes, 2003-ban ugyanez az Open Consulting adott százmillió forintért tanácsokat az akkor még állami kézben lévő Budapest Airportnak.
Arra a kérdésünkre, hogy mi indokolta a napi százhúszezer forintos, indokolatlanul magasnak tűnő tanácsadói díjazást, Száraz Gábor, az MNV Zrt. szóvivője azt válaszolta: az erre a feladatra kiírt közbeszerzési eljárást a legkedvezőbb árat kínáló cég nyerte meg. A szóvivő arról tájékoztatta lapunkat, hogy összesen 23 tanácsadóval és szakértővel kötött szerződést a Kormányzati Negyed Projektiroda Kft., illetve az MNV elődje.
Ismert, a kormánynegyed körüli állami pénzcsapoknál több Gyurcsány közeli vagy csak szimplán balliberális kötődésű személy felbukkant. Például az a KISZ-es múltú Rákosi Ferenc volt a kormányzati negyed területére javaslatot tevő bizottság kancellária által delegált tagja, aki a kormányfőhöz köthető Altus–Perfekt-hálózat több cégében töltött be különböző tisztségeket. De feltűnt az ügyletben az Altus egykori jogi képviselője, Kalicz Anita, aki jelenleg a MÁV Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgató-helyettese, továbbá Sarlós Miklós, a MÁV ingatlangazdálkodási vezérigazgató-helyettese is, aki egy Altus–Perfekt-érdekeltségű cégnek volt korábban az igazgatója. A beruházásból hasznot húzott az Országos Választási Bizottság SZDSZ-es delegáltja, Poczkodi Balázs is.
A Fidesz parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a negyedre elfolyt milliárdok miatt.
Nyoma veszett egy 16 éves ukrán lánynak Budapesten