Havas Szófia újabb botrányt okozott

Felháborítónak nevezte Wittner Mária ’56-os halálraítélt, hogy Havas Szófia csütörtökön a Fővárosi Közgyűlésben a Mansfeld Péter nevét viselő park tervére nemmel szavazott. Havas nem adott magyarázatot döntésére, Steiner Pál, az MSZP fővárosi frakcióvezetője pedig azt mondta: lelkiismereti szavazást rendelt el.

2008. 07. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Úgy látszik, a Horn családban öröklődik a hazudozásra való hajlam és a történelmi ismeretek kóros hiánya – nyilatkozta lapunknak Wittner Mária fideszes országgyűlési képviselő, ’56-os szabadságharcos és halálraítélt annak kapcsán, hogy Horn Gyula exminiszterelnök unokahúga, Havas Szófia (MSZP) csütörtökön nemmel szavazott a II. kerületi Világifjúsági park Mansfeld Péter parkra történő átnevezésére a Fővárosi Közgyűlésben. Jellemző, hogy Havassal ellentétben még párttársai és az SZDSZ képviselői is igennel voksoltak. Wittner Mária szerint a gyűlöletből fakadó rosszindulat vezérelhette Havas Szófiát, amikor erre a felháborító lépésre vetemedett, hiszen mindenki tudja, hogy Mansfeld Péter hős volt, aki 16 éves létére részt vett a megszállók elleni harcban, Kádárék halálra ítélték, de a kivégzéssel 1959-ig vártak, amíg betöltötte 18. életévét.
– Azt eddig is tudtuk, hogy Havas Szófia nem ismeri a történelmet, hisz apja „hősi” halálának hamis mítoszával kapaszkodott be a hatalomba, holott közismert, Horn Gyula bátyját nem a szabadságharcosok ölték meg, hanem egy szovjet teherautó gázolta el 1956 decemberében – fogalmazott Wittner Mária.
Havas Szófia lapunknak nem volt hajlandó megmondani, miért szavazott nemmel, csupán annyit közölt: „A bíróságon fogok a maguk lapjával tárgyalni. A viszonthallásra.”
Steiner Pál, az MSZP fővárosi frakcióvezetője a Magyar Nemzetnek azt nyilatkozta: mindig lelkiismereti szavazást rendelek el, ha egy közterületet történelmi személyiségről nevez el a Fővárosi Közgyűlés; így tettem Mansfeld Péter esetében is. Steiner nem kívánta kommentálni Havas Szófia gyalázkodó magatartását. A politikus arra sem emlékezett, hogy párttársa március végén kivonult arról az ülésről, amelyen a katyni mészárlás áldozatainak emléket állító tér elnevezéséről és emlékmű állításáról döntöttek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.