Nem nyomoznak Zsanett ellen

Napokon belül felfüggesztik E. Zsanett ellen a nyomozást, amelyet a Budapesti Nyomozó Ügyészség hamis vád miatt indított. A hatóság ugyanis megvárja, amíg a Múzeum körúti erőszak sértettjeként feltűnt fiatal nő pótmagánvádas eljárása jogerősen befejeződik a bíróságon.

2008. 07. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Felfüggesztik a Múzeum körúti erőszak sértettjeként ismertté vált E. Zsanett ellen hamis vád miatt január 18-án indult nyomozást – értesült lapunk ügyészségi forrásból. Úgy tudjuk, a vádhatóság már döntött a kérdésről, de a határozatot még nem foglalták írásba. Az ügyészségnek ugyanis az a szándéka, hogy – mivel a Fővárosi Bíróság befogadta E. Zsanett pótmagánvádját – megvárja, míg az eljárás jogerősen befejeződik, s a végzés ismeretében dönt a nyomozás folytatásáról vagy megszüntetéséről. Értesülésünk szerint a hamis vád miatt elrendelt nyomozásnak jelenleg nincs gyanúsítottja. A pótmagánvádas eljárás várhatóan ősszel kezdődik, de még nem tűzték ki a tárgyalást.
Ismert, hogy vizsgálatot rendelt el a Budapesti Nyomozó Ügyészség a Múzeum körúti erőszak néven ismertté vált ügy sértettjeként szereplő E. Zsanett ellen. A nyomozás január 18-án hivatalból kezdődött ötrendbeli hamis vád gyanúja miatt. A fővárosi főügyész, Ihász Sándor lapunknak korábban nyilatkozva megjegyezte, azért ötrendbeli bűncselekmény miatt indult a vizsgálat, mert ennyi rendőrt vádolt meg E. Zsanett – az ügyészség szerint – alap nélkül.
A fiatal nő feljelentése szerint tavaly május 4-én Budapesten, a Múzeum körúton öt rendőr igazoltatta, majd ketten megerőszakolták a három másik jelenlétében. Ezután hazakísérték, és húszezer forintját is elvették. A nyomozó ügyészség öt, az azóta megszűnt Rebisz kötelékében szolgáló járőr közül kettőt erőszakos közösüléssel és vesztegetéssel, hármat pedig bűnsegédként elkövetett erőszakos közösüléssel gyanúsított meg. Az ügybe közvetve belebukott Petrétei József akkori igazságügyi és rendészeti miniszter, Bene László országos rendőrfőkapitány, Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitány és Dobozi József, az egykori Rebisz vezetője. Tavaly év végén azonban megszüntették az eljárást, ezért E. Zsanett és jogi képviselője, Tuza Péter pótmagánvádat terjesztett elő a Fővárosi Főügyészségen. Az öt rebiszes ellen vádat emelt a katonai ügyészség is szolgálatban elkövetett kötelességszegés, és közülük hárommal szemben hivatali visszaélés miatt. A katonai bíróság a hivatali visszaélés vádja alól bizonyítottság hiányában felmentette az érintetteket, a szolgálati bűncselekmények elkövetése miatt viszont pénzbüntetést kaptak első fokon.
Nemrégiben visszaadta igazságügyi szakértői jogosítványát az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumnak Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus professzor a Zsanett-ügy miatt. Indult ugyanis egy internetes oldal, a szolidaritas-zsanettel.blog.hu, ahová Bagdy is küldött egy levelet. Ebben azt írta: „ilyen magyar (i)gazságügyet” nem akar szolgálni. A professzor aszszony készítette E. Zsanett ügyvédje felkérésére azt a szakvéleményt, amelyben állítja, hogy Zsanett nemi erőszak áldozata, poszttraumás stresszben szenved, és szükség van a pszichoterápiás kezelésére. Az ügyészség által felkért elmeszakértő viszont úgy foglalt állást, hogy nem abszolút élményszerű a lány beszámolója a megerőszakolásáról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.