Pénzért átírt bizonyítvány?

Elképesztő dolgok történtek abban az iskolában, ahol a miniszterelnök fiával kivételeztek az érettségin – mondják a szülők, és állításaik nagy részét dokumentumokkal is igazolni tudják. Mint mondják, az iskolában olyan gyerek is megkezdhette tanulmányait, aki az előző évben megbukott, és az is kapott érettségi bizonyítványt, aki nem is szóbelizett, háromszázezer forintért pedig átjavították az érdemjegyet elégtelenről közepesre.

2008. 07. 12. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kiegészítést nyújtottak be a szülők az oktatási tárcához korábban elküldött jogorvoslati kérelmükhöz a Montessori Alapítványi Általános Iskola és Gimnázium ügyében. A diákok szülei eredetileg azért kértek vizsgálatot, mert véleményük szerint az intézményben kivételeztek az érettségin a miniszterelnök fiával.
A kiegészítés és az ahhoz csatolt dokumentumok újabb, olyan sötét ügyekre világítanak rá, amelyek már a bűncselekmény határát súrolják. A szülők szerint a 2003/ 2004-es tanévben az iskola egy olyan fiatalnak is engedélyezte a nyolcadik évfolyam megkezdését, aki hetedikben megbukott. Az új tanév közepén, novemberben a tanárok jelezték a szülőknek, hogy a diák mégsem kezdhette volna meg a tanévet, végül 2004 januárjában kiállítottak egy papírt, amely szerint a diák – nyolcadik félévkor – sikeres pótvizsgát tett a hetedikes anyagból. Kérelmükhöz a bizonyítvány másolatát is csatolták.
Egy másik dokumentummal azt igazolják, hogy az egyik diáknak az évzáró alkalmával javított bizonyítványt állítottak ki. A korábbi papír szerint a gyerek megbukott informatikából és 21 óra igazolatlan hiányzása volt, a korrigált bizonyítvány szerint azonban közepesen teljesített és egy órát sem mulasztott. A szülők kérelmükben azt állítják, hogy a javított bizonyítvány átadására azután került sor, hogy a gyerek szülei átadták az igazgatónak a 300 ezer forintos alapítványi hozzájárulást, amiről átvételi elismervényt nem kaptak.
A legfrissebb botrány az idei érettségi vizsgákhoz kapcsolódik. A szülők állítása szerint a diákok csak június 20-án, vagyis az érettségi után kapták meg a 12. évfolyamos bizonyítványt, márpedig e nélkül vizsgázni sem mehettek volna. A kérelemből kiderül az is: két gyerek utólag úgy kapott érettségi bizonyítványt, hogy az írásbelin megbukott, így szóbelizni nem is engedték őket, utólag azonban valamilyen módon mégis megfeleltek a matúrán.
A szülők az iskola működésének és működtetésének, valamint a pedagógusok végzettségének teljes átvilágítását kérik a tárcához tartozó Oktatási Hivataltól (OH). A kérelmezők jogorvoslati kérelmükben két héttel ezelőtt azért fordultak az OH-hoz, mert szerintük a tanárok kivételeztek az egyik gyerekkel az érettségin, aki történetesen nem más, mint Gyurcsány Ferenc miniszterelnök egyik fia. Gyurcsány gyereke egy órával tovább írhatta a dolgozatot két tantárgyból, ráadásul a pluszidőt nem jegyzőkönyvezték. A harmadik tantárgyból nem kapott engedélyt a ráadásra, mégis fél órával tovább maradt, ez utóbbiról dokumentum is van. Az oktatási tárcától vizsgálatot követelő szülő azt állítja: a miniszterelnök fiát a hivatalos vizsgaidő lejártakor egy különterembe vezették át. Az egyik ilyen alkalommal egy diák „véletlenül” benyitott az ajtón, és azt látta, hogy a fiú a tanár jelenlétében szorgalmasan körmöl, miközben a padon mindenféle papírok vannak kiterítve, amiket az ajtónyitásra kezdett összekapkodni. A kilenc vizsgázóból csak ketten tettek sikeres vizsgát, egyikük a kormányfő fia volt. Daróczi Dávid kormányszóvivő lapunk kérdésére személyiségi jogokra hivatkozva nem árulta el, hogy melyik csemetéről van szó, lapunk azonban úgy tudja, hogy az idősebbről, a 20 éves Péterről, aki már korábban is tanulási nehézségekkel küzdött. Pétert egyébként két éve csokilopással vádolták meg az egyik áruházban, mivel a zsebében négy tábla édességet találtak, azok eredetét azonban nem tudta blokkal igazolni.
Az Oktatási Hivatal korábbi közleményében azt írta, a vizsgálat folyamatban van, a részletekről csak annak lezárulta után ad tájékoztatást. Az érintett alapítványi iskola vezetősége sem akar nyilatkozni a vizsgálat lezárulta előtt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.