Még 2005-ben nyilvánosságra kellett volna hozni a magyar harckocsik Irakba juttatásának pontos körülményeit, hogy késõbb ne lehessen belõle félreértés – jelentette ki Szekeres Imre az egyik reggeli televíziómûsorban. A honvédelmi miniszter arra a lapunkban is megjelent sajtóhírre reagált, amely szerint a Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) vizsgálatot indít a Defense Solutions nevû amerikai fegyverkereskedõ cég vezetõje ellen, amely részt vett 77 magyar T–72-es harckocsi Irakba juttatásában is. A miniszter kifejtette, a cégvezetõ elleni nyomozás már sokszor elõkerült a nemzetközi sajtóban. A félreértéseket úgy lehetett volna elkerülni, ha többször elmondjuk: Iraknak adtuk át a páncélosokat, az amerikai kormány fizette rendbehozatalukat, és nem mi választottuk ki azt a céget, amely ezt lebonyolította.
Juhász Ferenc, az MSZP elnökhelyettese, aki a tanküzlet idején honvédelmi miniszter volt, lapzártánkig nem reagált párttársa kritikájára, ahogyan nem adott ki nyilatkozatot Gyurcsány Ferenc kormányfõ sem.
*
Amint arról beszámoltunk, a magyar kormány 2005-ben adott ajándékba 77 darab T–72-es harckocsit az iraki hadseregnek, de az üzletben az amerikaiak által választott résztvevőként a Defense Solutions is részt vett.
Az amerikai cég több százezer dollár értékben újíttatta fel a járműveket a Honvédelmi Minisztérium (HM) egyik cégével, a HM Currus Zrt.-vel. Ennek a cégnek akkoriban az elnöki székében az a Füzesi Attila ült, akinek az édesapja kölcsönt adott Juhász Ferenc villaépítkezéséhez. Juhász korábban úgy nyilatkozott, a kinevezéshez nem volt köze a hitelezésnek. Az édesapa, Füzesi István orosz üzletemberekkel együtt alapított a kilencvenes években társaságokat, amelyek többek között fegyver- és hulladékkereskedelemmel is foglalkoztak.
A HM Currus Zrt.-t megbízó Defense Solutions vezetőjét, Curt Weldon volt republikánus szenátort a szövetségi nyomozók most azzal vádolják, hogy visszaélve politikusi hatalmával egy orosz cég közreműködésével terroristák támogatásával gyanúsított államokba is fegyvert szállított.
Füzesi István egyik társaságát, az Eurocast Kft.-t – amelyet a moszkvai illetőségű orosz Szergej Vlagyimirovics Ivanovtól vett át a kilencvenes évek közepén – később részben felvásárolta az a Kabai Károly által alapított Nyír-Uncia Kft., amely Juhász minisztersége idején csaknem háromszázmillió forintot nyert el a HM-től lőszerek megsemmisítéséért. A magyar állam 2005-ben ugyanakkor nemcsak tankokat, hanem 4,6 millió lőszert is felajánlott elfekvő készleteiből Iraknak. Kabai – akit a szülőfalujában a szocialisták 2006-ban polgármesternek jelöltek – ma három és fél éves börtönbüntetését tölti adócsalásért és okirat-hamisításért.
A vállalkozó egyébként Veres János pénzügyminiszterrel együtt alapította a kilencvenes években a Bogát-Ferr Kft.-t, amelyet később hamis számlák befogadására, számlagyárként használtak fel. A számlahamisítások idején a cég telephelyének ügyeit Tácej Zoltán intézte, akit Juhász Ferenc honvédelmi minisztersége idején vezérigazgató-helyettesnek neveztek ki a HM Currus Zrt.-be. Ezekben az időkben kapta meg a cég az Iraknak elajándékozott tankok felújításának lehetőségét. Juhász orosz kapcsolatokkal rendelkező hitelezőjének fia, Füzesi Attila és az egykori számlagyártó cég volt raktárosaként divízióigazgatóvá kinevezett Tácej Zoltán idején indult el a HM Currus Zrt. nagy hulladéküzlete is. Tonnaszámra adtak el fémet például a hadrendből kivont harci járművekből a német érdekeltségű UD-Stahl Recycling Kft.-nek, amely szintén Kabai Károly rokonainak vezetése alatt áll. A lőszerüzlet nem állt le a második Gyurcsány-kormány idején sem, amikor kétszázmilliós megbízást kapott a Kabai-féle Nyír-Uncia Kft. egy közvetítő társaságon keresztül lőszerek megsemmisítésére. A Nyír-Uncia Magyarországon a Bajnai Gordon vezette Nemzeti Fejlesztési Ügynökség segítségével azóta kivette a részét az európai uniós támogatásokból is. Munkahelyteremtő beruházás és vállalatitechnológia-fejlesztés címén nemrég több mint 164 millió forintos vissza nem térítendő támogatást nyer az Új Magyarország fejlesztési program európai uniós forrásaiból. Vállalati képzésekre kapott 16 millió forint vissza nem térítendő támogatást maga az Eurocast Kft. is az EU kasszájából.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!