Újabb részletet mutatott be a Hír TV Célpont című műsora abból a felvételből, amelyen a televízió két munkatársa Baráth Miklóssal beszélget az ellenük tervezett lejárató akcióról. Az eszmecserén Baráth azt fejtegette, hogy hat évvel ezelőtt Veres János pénzügyminiszterrel is szoros kapcsolatban állt. A felvételen Baráth azt mondta Krakkó Ákos riporternek:
– Írtam a (Kisberk) Szabolcsnak, hogy (az ügyben) benne van Tóth Viktor, a Kabai klán fele, sőt még ha nagyon megszorongatjuk, még a Jancsi bácsi is.
– Veres János? – kérdezett viszsza a riporter, mire Baráth Miklós helybenhagyólag úgy felelt:
– Vagy hat évvel ezelőtt elég szoros kapcsolatban voltam vele én is. Csak az a baj, hogy nekik vannak embereik, akikkel csak addig foglalkoznak, amíg hasznot hoznak. Aztán, ha baj van, úgy elengedik az ember kezét. Én is lehúztam 1 év 8 hónapot – mesélte az áldrogdíler. Baráth hozzátette, „nem speciel őmiatta” (mármint Veres János miatt) ült börtönben, „hanem az úgy néz ki, hogy csináld fiam, ez a munkád, csináld…, ha valami baj van mi ott vagyunk. (…) Én színesfémszámlák miatt ültem.”
A fent idézett párbeszéd sorrendben az első volt Baráth és a Hír TV-sek között, ugyanakkor a napokban újságíróknak már arról beszélt az áldrogdíler, hogy önbíráskodás miatt volt büntetve. A különböző állítások nem meglepőek annak fényében, hogy Baráth a botrány kirobbanása után azt nyilatkozta a Hír TV-nek: a jövőben „öszsze-vissza kell hazudoznia”, hogy „kimásszon az ügyből”. Baráth Miklóshoz hasonlóan Veres János korábbi üzlettársa, Kabai Károly is a színesfémüzletben utazott, és további közös vonás kettejük között, hogy őt is szabadságvesztésre ítélték (adócsalás miatt), jelenleg is büntetését tölti.
Veres János a botrány kirobbanásának napján azonnal közleményben tagadta érintettségét, holott a leleplező riportban akkor az ő szerepéről nem is volt szó. Ezért sokakban felvetődött a kérdés: miért exponálja magát mégis a szocialista pénzügyminiszter? Veres a Hír Televíziónak azt mondta, hogy azért adott ki közleményt, mert a volt kampányfőnökén, Tóth Viktoron keresztül az ő személyét érte támadás.
Ismeretes, az eddig közzétett hangfelvételek arra utalnak, hogy Tóth Viktor és egy debreceni MSZP-s képviselő, Csedrik Katalin másfél millió forintot ajánlott egy bűnözőnek, hogy rejtsen el kábítószert a két tényfeltáró újságíró autójában. Baráth elmondása szerint 150 ezer forint előleget át is vett Csedriktől. A tervek szerint elrejtendő húsz-negyven gramm kokainért a riporterek öt-hat év börtönt is kaphattak volna. Csedrik mindezt határozottan cáfolta.
Az ügy kulcsszereplője Helmeczy László ügyvéd, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) alelnöke, aki az „operatív” kapcsolatot tartotta Baráth Miklóssal. Az egyik hangfelvételen Helmeczy azt közölte az áldrogdílerrel: „Úgy kell megrendezni, hogy közúti ellenőrzés, a kutyás rendőr, van haveri kutya a rendőrökkel, és a kutya elkezd vergődni, mintha véletlen lenne, a kutya észrevette volna.” Helmeczy arról is beszél, hogy „ha ezek beborulnak”, és „ha ez ügyesen van kezelve a médiában, akkor a Hír TV-t és a Nemzetet el lehet lehetetleníteni”. Tényként megállapítható – amit Helmeczy maga sem cáfolt –, hogy a megbízója hajlandó volt fizetni Baráthnak azért, ha sikerül lebuktatni a két Hír TV-s riportert egy megrendezett rendőrségi vizsgálat során.
Az önleleplező megnyilatkozások napvilágra kerülése után Helmeczy nem mondott le pozícióiról, hanem ellentámadásba lendült, és számos balliberális médiumban a Hír TV-t vádolta meg hazugsággal.
A Budapesti Ügyvédi Kamara szerdán dönt arról, indít-e fegyelmi eljárást Helmeczyvel szemben. Az MLSZ is rendkívüli elnökségi ülést tart majd a botrány miatt, amelynek egyetlen napirendi pontja az alelnök meghallgatása lesz, de időpontot még nem tűztek ki.
A lejárató akció miatt megtett feljelentések egyelőre nem érkeztek meg a Fővárosi Főügyészségre a Hajdú-Bihar Megyei Főügyészségtől. Saját bevallása szerint Helmeczy és Veres is feljelentést tett az ügyben, de hogy melyik hatóságnál, azt nem árulták el.
Halálra gázoltak egy gyalogost az autópályán Iváncsánál