Mindennapos jogsértések

Gyakorlattá vált hazánkban, hogy a kormányzati szervek megsértik az emberek alkotmányos alapjogait – véli a Szabadság Kör. A jogvédő szerveződés ezzel összefüggésben öt kérdésre vár választ Draskovics Tibortól. Az igazságügyi és rendészeti miniszter szerint viszont nem igaz, hogy megsértenék az alapjogokat.

2008. 08. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elmúlt két esztendőben rendszeressé, mindennapos gyakorlattá vált az emberi jogok korlátozása Magyarországon, elsősorban a kormányzati szervek részéről – mutatott rá az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium épülete előtt tartott tegnapi sajtótájékoztatóján Balog Zoltán, az Országgyűlés emberi jogi bizottságának fideszes elnöke, a Szabadság Kör tagja. A politikus szerint különösen aggasztó, hogy a szabad véleménynyilvánítást és más alkotmányos alapjogokat úgy korlátozzák, hogy később sem nevezik meg a felelősöket.
– Ennek legdurvább példája az, ami 2006 őszén történt, hiszen egy-két közrendőr számonkérésén túl a mai napig nem tudjuk, kik a felelősek a politikai utasításra végrehajtott brutális akciókért – mondta Balog Zoltán. Hozzáfűzte: azért sem történt felelősségre vonás, hogy sorozatosan zavarnak meg ellenzéki sajtótájékoztatókat a rendőrök, igazoltatva a munkájukat végző politikusokat. – Bár a strasbourgi Európai Emberi Jogi Bíróság tavaly kimondta, hogy a békés jellegét megőrző spontán tüntetés nem oszlatható fel, a magyar rendőrség azóta is többször oszlatott fel ilyen megmozdulásokat – folytatta a kormányzat által elkövetett jogsértések felsorolását a politikus.
Ezután Gulyás Gergely ügyvéd, a Szabadság Kör szóvivője ismertette azt a húsz ismert közéleti személyiség által aláírt nyílt levelet, amelyben öt kérdésre várnak választ Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti minisztertől. Többek között arról érdeklődnek, hogy az őszödi hazugságbeszéd napvilágra kerülése óta a rendőrség a különböző nemzeti ünnepeken vagy az állami vezetők védelmének ellátásához igénybe vette-e bármely gazdasági társaság segítségét, és ha igen, akkor melyek ezek a cégek, mennyi pénzért és milyen munkára szerződtek velük. Az MSZP közeli In-Kal Securityről felvetik, hogy olyan feladatokat is elláthatott, amelyeket jogszerűen nem kaphatott volna meg. Például jogosulatlanul igazoltatták rendezvények résztvevőit.
A levelet átvevő Draskovics Tibor nem értett egyet azzal, hogy kormányzati szinten megsértenék az alkotmányos alapjogokat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.