Rágalmak a tűzszerészek címére?

Cáfolja Molnár Sándor nyugállományú ezredes, a magyar tűzszerészek volt parancsnoka, hogy a lapunknak a nevében eljuttatott levélben foglalt állítások tőle származnak. Az írás a tűzszerészek felkészítésének és felszerelésének hiányosságairól fogalmaz meg állításokat, amelyeket tegnap cáfolt a Honvédelmi Minisztérium is. A volt tűzszerészparancsnok azt tervezi, hogy feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen becsületsértésért.

2008. 08. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Én, Molnár Sándor nyugállományú mérnök ezredes, mint a MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred volt parancsnoka kijelentem, hogy nyugállományba vonulásom óta egyetlenegy újságnak, televíziónak vagy újságírónak az alakulat életéről, tevékenységéről, személyi állományáról, esetleges problémáiról, nehézségeiről nem nyilatkoztam semmilyen formában. Ezzel a közleményemmel visszautasítok minden, a nevemmel megjelent, az alakulatot érintő sajtóközleményt” – közölte tegnap Molnár Sándor arra a cikkünkre reagálva, amelyet a nevében a szerkesztőségünkbe elküldött levél tartalmáról írtunk. A levél különféle állításokat közölt az Afganisztánba készülő újabb tűzszerészek felkészítésének hiányosságairól. Ebben egyebek között azt írták, hogy a kabuli repülőtér üzemeltetésére kiküldeni kívánt tűzszerészek nem értenek a rendszeresített távrobbantó hatástalanító berendezés kezeléséhez, nem bírnak a NATO-normáknak megfelelő középfokú angol nyelvtudással, és a Magyar Honvédségnek beszerzett tűzszerész robot sem áll majd rendelkezésükre.
Molnár Sándor visszautasította és határozottan cáfolta, hogy a nevében elküldött levél tőle származik.
Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium szóvivője is rágalmaknak nevezte a levélíró állításait. Mint közölte: a kabuli repülőtér üzemeltetéséhez kiküldött magyar tűzszerészek az ellenőrző-áteresztő pontok, ki- és beléptetőrendszerek biztonságos átvizsgálásában segítenek. Ezenkívül a repülőtér bővítésekor területmentesítési feladatokat látnak majd el. A feladataik tehát inkább hasonlók a hazai tűzszerészfeladatokhoz, mint az úgynevezett counter-EID tevékenységhez, vagyis a házilag készített robbanószerkezetek mentesítéséhez.
A magyar tűzszerészek csoportot alkotva tevékenykednek, a tagok pedig egyenként képviselnek különböző szakterületeket.
A specializációjuknak megfelelően a hazai felkészítésen túl Németországban és Spanyolországban kaptak egyedi tűzszerész-felkészítést, és ezeken a tanfolya-
mokon le sem tudtak volna vizsgázni, ha angol nyelvtudásuk nem állna a megfelelő szinten. A kabuli repülőtéren ugyanakkor modern tűzszerészeszközök vannak, amelyeket a magyar katonák is használhatnak, de ezenfelül saját eszközöket is visznek magukkal a szakembereink – tette hozzá Bocskai. A lapunknak elküldött levélben szereplő állítások többsége tehát pontatlan vagy valótlan, de leginkább sértő a katonáinkra nézve – jegyezte meg a szóvivő.
Molnár Sándor volt tűzszerészparancsnok azt tervezi, hogy becsületsértésért feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.