Szeptember 13-ra, a vagyontörvény elfogadásának egyéves évfordulójára tiltakozó nagygyűlést szervez a fővárosba az Élőlánc Magyarországért Mozgalom és az Öszszefogás a Magyar Lóversenyzés Jövőjéért Egyesület, mivel elfogadhatatlannak tartják a kormányzat privatizációs gyakorlatát.
A tüntetésre mindenkit várnak, aki már tavaly is részt vett az Élőlánc úgynevezett „vagyonmentő” megmozdulásán, valamint azokat is, akik nem értenek egyet azzal, hogy az MSZP–SZDSZ által megszavazott jogszabály következményeként az állampolgároknak semmilyen beleszólásuk nincs a nemzeti vagyon sorsába. Tiltakozni kívánnak az ellen, hogy a lakosság csekély része által támogatott kisebbségi kormány szabadon rendelkezhet az ország nemzetstratégiai fontosságú, sok ezer milliárdos vagyona felett, illetve hogy az Alkotmánybíróságon megtámadott vagyontörvény vitatottsága ellenére tovább fokozzák a nemzeti vagyon „gátlástalan” kiárusítását. A tüntetés szervezőinek felhívása rámutat: a mértéktelen privatizációval a kormány kivonul az állami feladatok ellátásából, és ezzel stratégiai területeken is kiszolgáltatottá teszi az állampolgárokat a nemzetközi tőkének. „Elődeink által megteremtett és nemzedékek alatt védett és óvott intézményeink, épületeink, ingatlanjaink nem áldozhatók fel a költségvetési deficit csökkentése vagy más rövid távú célok érdekében” – olvasható a szervezők levelében.
A kezdeményezéshez számos ismert közéleti személyiség csatlakozott, többek között Bencze Izabella, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság volt vezérigazgató-helyettese, Czakó Gábor író, Elek István közíró, Gulyás János filmrendező, Lányi András egyetemi oktató, Lukács András, a Levegő Munkacsoport elnöke, Mellár Tamás, a Központi Statisztikai Hivatal volt elnöke, Náray Szabó Gábor akadémikus, Osskó Judit volt televíziós szerkesztő, Schneller István építész és Zlinszky János volt alkotmánybíró.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le