Szabadok a túszok

Kiszabadultak az emberrablók fogságából azok az olasz, német, román, illetve egyiptomi túszok, akiket szeptember 19-én ejtettek foglyul Egyiptomban. Megmenekülésük körülményeit egyelőre egyetlen hivatalos forrás sem részletezte, mint ahogy azt sem, fizettek-e váltságdíjat szabadon bocsátásukért.

2008. 10. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tíz nap fogság után épségben kiszabadultak azok a túszok, akik Délnyugat-Egyiptomban, egy szafarin kerültek emberrablók fogságába – jelentette be tegnap az egyiptomi állami televízió. Mint arról beszámoltunk, tizenegy külföldi – öt olasz, öt német és egy román állampolgár –, illetve nyolc egyiptomi kísérőjük, két idegenvezető, négy sofőr, egy határőr és az utazási iroda vezetője szeptember 19-én a Gilf al-Kebir-fennsíkra tartott, amikor fegyveresek túszul ejtették őket. A szudáni hatóságok vasárnap bejelentették, hogy az egyiptomi–líbiai–szudáni hármas határon a hadsereg tűzpárbajba keveredett a banditákkal. Hatot – közöttük a vezetőjüket – lelőtték, két másikat pedig elfogtak. Közölték azt is, hogy a támadás idején a túszok Csádban, harminc fegyveres őrizete alatt voltak.
Kevéssel a turisták kiszabadulása előtt az egyiptomi biztonsági szolgálatok egyik vezetője az AFP-nek azt nyilatkozta, hogy az emberrablók megkapták a váltságdíjat, és már a szudáni hadsereg beavatkozása előtt szabadon engedték a foglyaikat.
A túszdráma és a szabadulás körülményei egyelőre igencsak zavarosak, egy, a Corriere della Serának nyilatkozó egyiptomi diplomata biztonsági okokra hivatkozva nem közölt részleteket, és ellentmondó hírek érkeztek arról is, hogy a banditáknak valóban kifizették-e a hat-, más hírek szerint tizenötmillió eurós váltságdíjat.
Omajáma al-Husszeini, az idegenforgalmi minisztérium szóvivőjének tájékoztatása szerint a turistákat katonai géppel szállították Almazára, egy Kairó melletti támaszpontra. Franco Frattini olasz külügyminiszter eközben közölte, az, hogy a foglyok épségben kiszabadultak, több ország összefogásának köszönhető. A szabadulás tényét megerősítette a román és az olasz külügyminisztérium is, a német azonban nem kívánt nyilatkozni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.