Titkolják az ingyenes gyerekbiztosítást

Senki sem tájékoztatja a családokat arról, hogy a kormány két éve ingyenes baleset-biztosítást kötött a 3 és 18 év közötti gyerekeknek, így a legtöbben nem veszik fel a nekik járó pénzt, amely a biztosító zsebében marad – tudta meg lapunk.

2008. 11. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem tudják a szülők, hogy gyermekeiknek ingyenes baleset-biztosítása van, pedig az állam három évre 350 millió forintot fizetett ki ezért a Generali Providencia Zrt.-nek – hívta fel lapunk figyelmét a visszásságra Keszei Sándor, a Magyarországi Szülők Országos Egyesületének (MSZOE) elnöke. Az érdekvédő szerint rengeteg panaszos szülő keresi meg őket azzal, hogy az óvodában és az iskolában pénzért köttetnek velük baleset-biztosítást, miközben az állam már biztosított mindenkit.
*
A panaszosok arról számoltak be, hogy sok oktatási intézményben az óvónők, illetve tanárok közül kerülnek ki a biztosítók ügynökei, így ha az ember nem akar kiszúrni a gyerekével, kénytelen megkötni a pénzért árult szerződést is. Ráadásul a fizetős biztosítás alapváltozata a legtöbb hazai szolgáltatónál tartalmilag szinte megegyezik az államilag finanszírozott biztosítással.
A szülői szervezet vezetője leszögezte: sem az oktatási intézmények, sem a kormány, sem a biztosító nem tájékoztatja a családokat arról, hogy a gyerekek rendelkeznek biztosítással. Így a szülők többsége baleset esetén nem is tesz kárbejelentést a cégnél. Keszei felháborítónak nevezte, hogy sok oktatási intézményben megpróbálják lebeszélni a kárbejelentésről a szülőket, mert azzal rontják az iskola baleseti statisztikáját. Hozzátette: a biztosítónak nem érdeke, hogy népszerűsítse a programot, hiszen annál több pénz marad a zsebében, minél kevesebb szülő értesül a dologról.
– A kormány magatartása viszont érthetetlen, hiszen százmilliókat költ el a gyerekek biztosítására, népszerűsítés nélkül azonban ez csak ablakon kidobott pénz – magyarázta Keszei, aki szerint egyértelműen a kormány feladata lenne a tájékoztatás. Az érdekvédő hangsúlyozta: azok a gyerekek, akiknek szülei megkötötték a másik biztosítást is – ezt például a Generali Providencia Szimba néven reklámozza – kétszeri kártérítésre jogosultak. Nekik például egy lábtörésnél ügyelniük kell arra, hogy két kárbejelentést tegyenek.
A Pénzügyminisztérium 2006. december 27-én írt alá hároméves, kizárólagos megállapodást a Generali Providencia Zrt.-vel a 3–18 éves gyerekek baleset-biztosítására. Ez a nap huszonnégy órájában érvényes, külföldön is. Csonttörés esetén háromezer forint, rokkantság esetén annak súlyossági fokától függően legfeljebb 300 ezer forint, baleseti halál esetén 200 ezer forint jár a családnak alanyi jogon, ha a szülő bejelenti a kárt a biztosítónak. Az ingyenes biztosítás rövid ismertetőjét megtaláltuk a Generali honlapján, a fizetős biztosítást népszerűsítő hosszú cikk alatt. Lapunk megkereste az ügyben a kizárólagos szerződést megkötő Pénzügyminisztériumot. A tárca elismerte a megállapodást, és azt is, hogy havonta 7 és fél millió forintot fizetnek a Generali-Providencia Biztosítónak, amiért ingyenes biztosítás jár minden gyereknek.
A Pénzügyminisztérium nem válaszolt lapunknak arra a kérdésére, hogy az állam miért nem tájékoztatja az érintetteket az ingyenes biztosításról, miért nem készíttet plakátokat, miért nem kéri az iskolákat annak népszerűsítésére.
A tárca közlése szerint így is minden rendben van, hiszen a Generali Providencia internetes honlapján közzétette az erről szóló tájékoztatást, ráadásul országos napilapokban jelent már meg erről annak idején fizetett hirdetés.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.