Jogerősen harminc nap közérdekű munkára ítélte tegnap Budaházy Györgyöt és öt vádlott-társát a Fővárosi Bíróság, amiért 2002 nyarán lezárták az Erzsébet hidat, és ezzel megvalósították a közérdekű üzem működésének megzavarása bűncselekményt. Ezzel a bíróság helybenhagyta a június 16-án született első fokú ítéletet. A közérdekű üzem a BKV volt, és mivel annak működését nem zavarta meg jelentős mértékben a hídblokád, ezért az ítélet szerint a bűncselekmény kísérleti szakaszban maradt.
Vádbeszédében az ügyész felfüggesztett börtönbüntetést, a védelem viszont a vádlottak felmentését kérte. Budaházy védője, Gaudi-Nagy Tamás szerint az 50-es évek joggyakorlatát idézi az elsőfokú bíróság ítélete, amelyben „nevelő célzatú” közmunkáról írtak, illetve, hogy a fizikai munkával a társadalom számára „hasznos tevékenységet” végezhetnek, mintha korábban nem ezt tették volna. Ezután Grespik László ügyvéd arra utalt: a titkosszolgálatok előre tudhattak a szavazatok újraszámlálásáért meghirdetett akcióról, és ha akarják, három perc alatt felszámolhatták volna a blokádot – ehelyett órákkal a tüntetés megkezdése után kaptak parancsot a rendőrök a hídfoglalók kiszorítására. Grespik szerint teljesen másképpen reagált volna a rendőrség egy cigányok vagy homoszexuálisok által be nem jelentett, spontán tüntetésre.
A jogerős ítélet kihirdetése után Gaudi-Nagy Tamás bejelentette: felülvizsgálati kérelmet nyújtanak be az ügyben. Morvai Krisztina, a Jobbik EP-képviselőjelöltje pedig azt közölte: ő is megy majd utcát söpörni Budaházy Györggyel együtt, és minden magyar embert arra kér, csatlakozzon hozzájuk.
Orbán Viktor: Három év alatt közel 40 százalékos minimálbér-emelés