Hetek óta tart a szocialista kormányzat tagjainak kampánya a függetlenként induló Czibere Béla mellett. November közepe óta sokan megfordultak a Hajdú-Bihar megyei Tégláson, köztük Bajnai Gordon fejlesztési és Szűcs Erika szociális miniszter is. A lakossági fórumra – amelyen Bajnai kijelentette, hogy a pénzügyi válság elmúlt, de most kezdődik a neheze, a vállalkozások és a munkanélküliek válsága – Czibere alpolgármester aláírásával kiküldött és a város hivatalos honlapján is megjelentetett meghívó csalogatta a választópolgárokat. A meghirdetett előadás A kis- és középvállalkozások lehetőségei és kormányzati támogatásuk címet viselte, az ajánlás pedig így szólt: „Soha vissza nem térő lehetőség arra, hogy egy törvény megjelenését követő néhány napon belül tájékozódjon a vállalkozása támogatásának lehetőségeiről a legilletékesebb szakembertől.” Szűcs Erika a 75 millió forintért megépített új hajdúhadházi kirendeltség átadását követően ugrott át lakossági fórumot tartani az időközi polgármester-választás kampányának részeként. Előadásán az új szociális törvény részleteivel ismerkedhettek az érdeklődők, és ha még nem tudták volna, szembesülhettek azzal, hogy az új központhoz tartozó Tégláson és a Bocskaikertben a munkanélküliek aránya eléri a harminc százalékot.
A kormánytagok jövés-menéséről és arról, hogy a téglásiak őt MSZP-s politikusként aposztrofálják, Czibere Béla lapunknak azt mondta: nem kérte a szocialista párt segítségét, de csak úgy elfogadja azt, mint más jó szándékú szervezet támogatását. Bajnai Gordon, illetve Szűcs Erika látogatására utalva azt is hozzáfűzte, alpolgármesterként mindenkivel szót kell értenie, azokkal pedig különösen, akik pénzt hozhatnak a településnek. E mentalitás kapcsán Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke és Hajdú-Bihar megyei elnöke megjegyezte: valószínűleg több egyenesség várható attól a politikustól, aki vállalja hovatartozását, mint attól, aki ezt nem teszi. Az egyenesség pedig a gazdasági kitörési pontok felismerése mellett a másik fontos jellemzője egy jó településvezetőnek. E két fontos tulajdonság közül pedig a jelek szerint egyik sem jellemzi túlzottan a szocialista politikusokat sem országos, sem helyi szinten. Emlékezetes, Gyurcsány Ferenc csak zárt ajtók mögött merte bevallani elvtársainak két éve Balatonőszödön, hogy hazudtak „reggel, éjjel meg este”. A gazdasági felemelkedést elősegítő lépések felismerésének hiányát pedig az jelzi leginkább, hogy hosszú regnálása alatt az MSZP soha nem jött rá arra, hol vannak az ország gazdasági kitörési pontjai. Nem ismerték fel, hogy az ország elemi érdeke támogatni azt az ezer középvállalatot – köztük a Hajdúsági Iparműveket (HIM) –, amelyek magyar tulajdonúak és központúak. – Ezek országos szinten jelentősek, ám támogatás nélkül nincs anynyi erejük, hogy a világpiacra kijutva képesek legyenek életben maradni, és lendületet adni a magyar gazdaságnak – mutatott rá Kósa.
Czibere Béla, az 59 éves „független” polgármesterjelölt 17 éve képviselősködik Tégláson, az alpolgármesteri posztot 14 éve tölti be, így valóban sok mindenre van rálátása. Tudhatja, mit tett – vagy inkább mit nem – a szocialista vezetésű önkormányzat az irdatlanul magas munkanélküliség leszorításáért vagy a térség megélhetésében évtizedekig kulcsszerepet betöltő HIM gazdasági pozícióinak erősítéséért. A vele szemben induló, főiskolai tanárként dolgozó fideszes Szegedi Attilának két éve – amióta megválasztották önkormányzati képviselőnek – van módja az ügyekbe jobban beletekinteni. E tapasztalat alapján azonban azt mondja, egyértelműen Rácz Róbert megyei önkormányzati elnöknek, illetve a Fidesznek van igaza abban, hogy lehet ezt jobban csinálni. És ahogy nincs az rendben, hogy a szocialisták vezette Magyarországot érintette a legsúlyosabban a pénzügyi válság, és az sincs rendben, hogy a hitelt hitellel orvosló kormányzat sikerként könyveli el, hogy az államadósság harmincszázalékos növelésével újabb ötven évre eladósította hazánkat, az sincs rendben, hogy egy nagy tapasztalatokkal és valamikor erős piaci pozíciókkal bíró üzem tőszomszédságában harminc százalék közelében legyen a munkanélküliség.
– A munkahelyteremtő vállalkozásokat levegőhöz kell juttatni. Jelenleg az iparűzési adó rátája két százalék Tégláson. Szeretném elérni, hogy jövőre ez fél–egy százalékkal csökkenjen, illetve szűnjön meg a vállalkozások kommunális adója – mondta Szegedi Attila polgármester- jelölti programja főbb pontjairól szólva. A körbetartozások csökkentése érdekében járható útnak ítéli a helyiadó-tartozások átütemezését, illetve ösztönzésképpen be szeretné vezetni a munkahelyteremtő beruházást végrehajtók egyéves helyiadó-mentességét. A helyi vállalkozások piaci pozícióinak erősítését pedig úgy képzeli el, hogy azok a versenysemlegességet nem sértve előnyt élvezhessenek az önkormányzati beruházásoknál.
Így álltak az autók a szakadó hóesésben az M1-M7 közös szakaszán - videó