A vádirat szerint – az egyébként büntetett előéletű – K. Orbán által jegyzett kiskunmajsai illetőségű Roma Kisebbségi Érdek-képviseleti Szervezet nem tud elszámolni több mint 13 millió forintnyi vissza nem térítendő állami támogatással, amelyet munkahelyteremtésre vett föl az Országos Foglalkoztatási Alaptól. Szabó Ferenc kifejtette: az elnyert pénzből összesen 7,2 millió forintot hívott le az elsőrendű vádlott által vezetett szervezet, majd az összeg fölhasználását valótlan tartalmú számlákkal igazolták. K. Orbánné a hamis számlák egy részének kiállításával, H. Lászlóné pedig a könyveléssel vette ki a részét a bűncselekményből, ők bűnsegédi minőségben szerepelnek a vádiratban.
*
A magánokirat-hamisítással vádolt K. László azzal követte el a bűncselekményt, hogy kölcsönadta cégének számlatömbjét vádlott- társainak, akik az abból szerzett számlákkal próbálták igazolni az állami források elköltését. Ha a bíróság bűnösnek találja, Kolompár Orbán akár öt év börtönbüntetést is kaphat.
Szerettük volna megkérdezni az OCÖ vezetőjétől, nem érzi-e úgy, hogy le kellene mondania posztjáról, hiszen az ellene folyó büntetőeljárás az általa képviselt kisebbségre is árnyékot vet, de a roma politikus nem kívánt nyilatkozni. Mindenesetre korábban többszöri gyanúsítotti kihallgatásain tagadta a bűncselekmény elkövetését, mint ahogy vádlott-társai is. Meggyanúsításakor azt közölte: fel sem vetődött, hogy lemondjon posztjáról.
Cservák Csaba alkotmányjogász lapunknak rávilágított: amenynyiben Kolompár Orbánt jogerősen elítéli a bíróság, a hatályos jogszabályok alapján automatikusan megszűnik OCÖ-elnöki mandátuma. Addig azonban az ártatlanság vélelme őt is megilleti – mutatott rá.
A 13 millió forintnyi állami támogatás eltüntetése csupán a jéghegy csúcsa, ugyanis a már említett Kolompár-féle Roma Kisebbségi Érdek-képviseleti Szervezet egy másik, 255 milliós kárértékű gazdasági bűncselekménynek is érintettje.
Orbán Viktor: Régi és kínzó adósságát teljesítette Magyarország