Szó szerinti idézeteket közölt a Blikk a csepeli kettős gyilkosság helyszínén talált diktafonra felvett beszélgetésből. A hangrögzítőt az egyik áldozat zsebében találták meg a rendőrök, azon hallható az intézmény igazgatójának és egyik tanárának a kivégzése is. A lap szerint az agyonlőtt pedagógus akkor kapcsolta be a készüléket, amikor az iskolába belépett az igazgató társaságában, hogy a feltételezett elkövetőkkel tárgyaljanak. Az újság megírta, „komoly, de közvetlen hangvételű beszélgetés kezdődött Deme elbocsátásáról”. Deme Gábor a csepeli MSZP-ben politizált (hasonlóan a megölt igazgatóhoz), pár nappal a bűntény előtt több millió forintos sikkasztás miatt elbocsátották. A felvett párbeszéd során állítólag a már előzetesben lévő Deme ígéretet tett arra, hogy rendezi a hiányt, amely szerinte „adminisztrációs hiba” miatt keletkezett. – Miután megbizonyosodtak róla, hogy még nem született feljelentés, Deme felállt és elköszönt: „Jól van Jóska, köszönöm. Holnap egy kávé mellett folytatjuk az egészet” – írta a Blikk. Ezután Deme gyanú szerinti tettestársa, az iskola gondnoka kétszer fejbe lőtte Takács József igazgatót.
A gyanú szerinti gyilkos ezután a teljesen megrémült fiatal tanárhoz fordulva felszólította őt: „Adjad ide gyorsan a lemezt és a számlákat!” Papp László sírva könyörgött az életéért, keresztnevén szólította az őrt, kérte, ne ölje meg, megígérte neki, hogy mindent megtesz, amit kér tőle. – Ám mindössze negyven másodpercet nyerhetett Papp, mert miután átadta a kért dolgokat, két lövés hallatszik – írta a Blikk.
Jóri András adatvédelmi biztos vizsgálatot indított a kiszivárogtatás miatt. Az ombudsman ugyanis „értetlenül és megdöbbenéssel áll” a hír előtt, hogy a Blikk tudomására jutott a kettős emberölésről készült hangfelvétel tartalma, illetve abból idézetek. Az adatvédelmi biztos szerint ez két személyes adatkezelő felelősségét veti fel: egyrészt a sajtóorgánumét, amely jogosulatlanul jutott hozzá a felvételhez, másrészt – és ez Jóri András szerint a súlyosabb – „az ügyben eljáró nyomozó hatóságét, amelynek kizárólagos birtokában van az eredeti hangfelvétel”. A biztos szerint „mind a nyomozó hatóság, mind az érintett napilap részéről elfogadhatatlan az áldozatok emberi méltóságát semmibe vevő magatartás”, amelyet a leghatározottabban elítél. A BRFK lapzártánkig nem reagált az adatvédelmi biztos bejelentésére.

Lopott szavak, idegen gesztusok: hogyan értelmezzük Magyar Péter mondatait?