A Ljubljana lehet a mérleg nyelve

A női kézilabda Bajnokok Ligája ma rajtoló középdöntőjében olyan hangsúlyos a magyar jelenlét, hogy az minden más labdajátékban – még férfi vízilabdában is – egészen elképzelhetetlen lenne. A nyolc csapatból hétben legalább egy honfitársunk szerepel, háromnak pedig az edzője is magyar. A Győri Audi ETO KC így Zsiga Gyula tréner és Kindl Gabriella (Podgorica), Szűcs Gabriella és Borbás Rita (Valcea), mindenekelőtt azonban Triffa Ágnes és Mörtel Renáta (Ljubljana) ellen készül.

2009. 02. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Viszonylag friss élményeket őrizhetnek a győriek a román és a montenegrói bajnokkal kapcsolatban is, hiszen előbbivel a tavalyi BL-középdöntőben is összekerültek – itthon nyertek, idegenben kikaptak –, utóbbiakkal szemben pedig podgoricai döntetlen után, favoritként maradtak alul a 2006-os KEK-döntőben. Ha e pillanatban latolgatjuk az esélyeket, a román válogatott zömét felvonultató, a két magyar mellett most már három ukrán légióst is bevető Oltchim az ETO-val közel egyenértékű alakulatnak tűnik, a komoly délszláv erőket egyesítő, Kindl Gabival és az orosz Mocsalinával kiegészülő Buducsnoszt pedig talán egy hajszállal gyengébbnek.
De hogyan számoljunk a mai ellenféllel, a Ljubljanával, amely öszszességében is a mérleg nyelve lehet? A 2001-es és 2003-as BL-győztes kerete a közelmúltban jelentősen átalakult, érdemi nemzetközi tétmérkőzésen jó ideje nem láttuk a szlovén élklubot – mit él-, az egyetlen valamirevaló klubot! –, kiindulási alapként annyit tudunk, hogy a legjobb 16 között csoportmásodikként zárt a Viborg mögött, a Metz és a Nürnberg előtt. További érdemi információkat a magyar válogatottat, a Vasast és a Debrecent is megjárt, még mindig csak 22 esztendős kapustól, Triffa Ágnestől kértünk és kaptunk: „A Gyerepaszko-, Freser-féle generáció tagjai nagyrészt abbahagyták vagy eligazoltak, a régi nagycsapatból Bodnyeva, Vergeljuk és Oder maradt. Mivel az elmúlt két-három évben a Ljubljana nem ért el kiugró eredményt a BL-ben, az elsődleges cél idén a nyolc közé jutás volt, amit metzi győzelmünkkel teljesítettünk, de itthon megvertük a Viborgot is. Elsősorban az akaratunknak, küzdőszellemünknek köszönhettük mindezt, mert még fiatal a társaság, igazán nem álltunk össze, kiforrott játékunk sincs. A környezetünk szinte elájult attól, hogy a középdöntőben milyen erős csoportba kerültünk, de úgy kell játszanunk, ahogy a Fradi tette a Győr ellen múlt vasárnap. Görcsöktől mentesen, bátran vállalkozva, mindent beleadva. Éppen otthon voltam, így láttam ezt a mérkőzést, és alig akartam hinni a szememnek, az ETO fásultnak tűnt, a BL-ben egészen más arcát mutatja. Az Oltchim Valceát is ismerem, és nem tartom annyira meggyőzőnek, talán túlságosan is erőlteti a hagyományos román stílust. Természetesen sok a kiváló játékosa, és a napokban igazolt még kettőt, de az azért nem úgy megy, hogy tegnap jöttem, ma már be is ugrottam, és mindjárt nyerő ember vagyok.”
Triffa Ágnes sem lett egyik pillanatról a másikra az. A múlt nyáron érkezett Debrecenből, ha úgy tetszik, övé a jövő, poszttársáé, a 35 éves Stefanisiné a múlt, így ketten osztoznak a jelenen. A magyar kapus ezt így élte, éli meg: „Kezdetben elég sokat szenvedtem. A külfölditől itt azonnal extra teljesítményt várnak, nincs türelmi idő, előfordult, hogy hiába éreztem úgy, jól védek, szó nélkül lehívtak a pályáról. A hazai kapus pedig kapott egy félidőben húsz gólt, mégis maradhatott. Nehezíti a helyzetet, hogy csak a BL-ben játszhatunk igazán komoly mérkőzéseket, egyébként edzünk, edzünk és edzünk, és így nem könnyű felpörögni. Ha ugyanis nincs bennünk az a tudat, hogy két nap múlva jön a nagy meccs, akkor valamit mindig ki kell találni fásultság ellen. Most persze nem, mert várjuk a Győrt.”
Méghozzá ma 17.45-re, míg a II. középdöntő csoport másik összecsapását holnap 18 órától vívja Podgoricán az Oltchim. Az I. kvartettet Németh András, Tóth Tímea és Kirsner Erika együttese, az osztrák Hypo, a horvát Podravka Koprivnica (Bulath Anita), valamint két dán csapat, az Ikast (Kovacsicz Mónika) és a Viborg alkotja. Mindkét négyesből ketten jutnak tovább az elődöntőbe.
A KEK nyolcaddöntőjének 1. mérkőzésén a DVSC holnap 15 órakor fogadja a román Otelul Galati-ot (Borbély Zsanett, Jenőfi Katalin), az EHF Kupa hasonló fázisában a Fehérép-Alcoa ma 18 órakor a szintén román Rulmetul Brasovot (Juhász Gabriella). Ugyanebben a kupában a Budapest Bank-FTC feladta pályaválasztói jogát, jövő szombaton és vasárnap az orosz Dinamo Volgograd otthonában lép fel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.