A kilenc órakor kezdődő nyílt napon akkreditált felnőttképzéseiket és az óvodás, valamint iskolás korosztálynak szóló oktató, ismeretterjesztő programokat mutatják be három helyszínen interaktív módon: a résztvevők mikrofoglalkozásokon kóstolhatnak bele az intézmény tanfolyamaiba, műhelyfoglalkozásaiba, programjaiba, előadásaiba. Ezekbe belevonják az egy-egy tanfolyamot korábban már elvégzett hallgatókat is, megosztandó tapasztalataikat azokkal, akik először találkoznak a kínált lehetőségekkel. Minden foglalkozást közös értékelő beszélgetés zár, amelyen a programokkal kapcsolatos kérdéseket is fel lehet tenni.
A Hagyományok Házát leginkább az óvodapedagógusok és az általános iskola alsó tagozatos tanárai, tanítói keresik fel, de mint Sándor Ildikótól, a hagyományoktatást bemutató nyílt nap felelősétől megtudtuk: kidolgozott programjaik vannak a felsős és a középiskolás tanárok számára is, akár szakmailag, akár módszertanilag tudnának hasznos tanácsokat adni az ezzel a korosztállyal foglalkozóknak is.
A képzések közül elsősorban a népi ékszerkészítő, az Éneklő furulya, a mesemondó, a népiének-, népijáték-tanfolyamokat, a néptáncos továbbképzéseket helyezik reflektorfénybe, a gyerekprogramok közül a mesterségeket és a jeles napokat bemutató alkalmakat.
Különböző szolgáltatásaikat is bemutatják: egyrészt ízelítőt adnak a gyermek- és ifjúsági bérletes előadásokból, másrészt a munkát segítő háttérkiadványokra is felhívják a figyelmet, lesz kiadványvásár és látogatható lesz a könyvtár, a Martin Médiatár és az archívum is. A nap folyamán bemutatkozik a népmesemondó kör, a Magyar Pedagógiai Társaság Hagyományismereti Szakosztálya és a Hagyományok Háza Baráti Köre. A rendezvény ideje alatt a Szilágyi Dezső téri kiállítóteremben megtekinthető Harangozó Rita fazekas, Szakál Magdolna kertész és Székely Éva kosárfonó Tavaszi szél vizet áraszt… című kiállítása.
A Hagyományok Háza nyílt napjával párhuzamosan az intézmény az Óbudai Népzenei Iskolával közösen vonós népzenész szakmai napot is tart, amelynek az iskola Nagyszombat utcai épülete ad otthont. Erre elsősorban a népzenei hegedű-, brácsa- és bőgőtanárokat várják az ország egész területéről. A szakmai és módszertani tapasztalatcserék mellett ezen a rendezvényen mutatnak be egy megjelenés előtt álló új, hiánypótló kiadványt, Szabó Adrienn Népi hegedűiskola gyermekeknek című tankönyvét is.
A találkozó ingyenes, de regisztrálni a Hagyományok Háza (www.hagyomanyokhaza.hu) elérhetőségein lehet, ahol a programokról részletesebben is olvashatnak az érdeklődők.
Meggyilkolt turisták: leszúrtak egy francia férfit