Mintegy előfutára lesz a Májusünnep az Operaház alapításának idei őszi 125. évfordulójára tervezett ünnepi programoknak, amelyek a nemzetközi vérkeringésbe kapcsolják az Ybl-palotát. Mint azt az ötletgazda, Fischer Ádám elmondta: szándékosan úgy időzítették, hogy kiegészítse a nagy nyugat-európai fesztiválkínálatot.
Nagyon jót tesz egy repertoárszínháznak, ha kiváló külföldi énekesek érkeznek oda egy-két előadásra, hiszen ez frissítően hat – fogalmazott Miklósa Erika, aki maga is énekel az egyik Verdi-operában: a Rigoletto Gildáját hallhatjuk tőle kétszer is, ezeken az előadásokon Stefano Secco és Alexandru Agache is fellép. A Traviatát Elena Mosuc, Charles Castronovo és Renato Bruson énekli, a Turandot főbb szerepeiben Sylvie Valayre-t és Marcello Giordanit hallhatjuk, a Toscát pedig Michéle Crider, Gustavo Porta és Carlos Almaguer szereplésével játsz-szák. Az énekes sztárok mellett neves karmesterek is érkeznek: a nyitó Cecilia Bartoli-estet Fischer Ádám vezényli.
Nagy esemény, hogy Cecilia Bartolit sikerült megnyerni az ügynek, hiszen a Művészetek Palotája és az Operaház közösen hozta tető alá a fellépését, és ebben mindkét intézménynek fontos szerep jutott. A MűPa alapítása óta igyekszik a művésznőt idecsalogatni, ám ehhez kellett Fischer Ádám személyes ismeretsége, aki csaknem húsz éve dolgozik együtt a különleges hangú Cecilia Bartolival. – Az az énekesi mód, amivel Cecilia Bartoli betört az operavilágba, teljesen forradalmi. Fittyet hányt a konvenciókra. Mindig újat hoz, és olyan kivétel, aki erősíti a szabályt: mindennek ellentmond és mégis a zenei világ egyik legnagyobb egyénisége – méltatta az énekesnőt az Operaház főzeneigazgatója. Cecilia Bartoli az operaházi nyitóhangverseny mellett a Művészetek Palotájában kétszer is fellép, s mindhárom estjére másik műsorral készül.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját