Párizsban komoly szenzáció volt, hogy a Roland Garros salakján addig veretlen, négyszer megkoronázott Nadal a tizenhat között kikapott Robin Söderlingtől, aki aztán egészen a döntőig menetelt. A svédnek ott már nem volt esélye, Federer végre kipipálhatta a francia nyílt teniszbajnokságot is, és a hatodik olyan játékos lett, aki mind a négy Grand Slam-tornán tudott győzni. S azzal, hogy tizennegyedik alkalommal sikerült Grand Slam-tornát nyernie, utolérte Pete Samprast. A salak azért így sem lesz a kedvenc borítása, mert kemény pályán és füvön sokkal otthonosabban mozog; mást ne mondjunk, Wimbledonban 2003 és 2007 között mind az öt kiírást megnyerte. Tavaly éppen Nadal szakította meg a sorozatát egy olyan döntőben, amelyet John McEnroe az általa valaha látott legjobb meccsnek nevezett. S ő azért látott egykettőt közelről is. A 4 óra 48 perces heroikus küzdelemben a spanyol úgy kerekedett felül 6:4, 6:4, 6:7 (5-7), 6:7 (8-10), 9:7-re, hogy Federer a negyedik szett rövidítésében két meccslabdát hárított, majd kiegyenlített, mindhiába. Nadal augusztusban aztán a világelsőséget is elvette tőle, idén legyőzte az Australian Open döntőjében, Párizs előtt viszont Madridban, otthon kénytelen volt fejet hajtani előtte. A francia fővárosban elmaradt a nagy összecsapás, és Wimbledonban sem jön össze, mert Nadal tegnap lemondta a részvételt. A térdsérüléssel bajlódó címvédő világelső két bemutatómeccset játszott a torna előtt, csütörtökön Lleyton Hewitt-tól 6:4, 6:3-ra, tegnap pedig Stanislav Wavrinkától 6-4, 7-6(10-3)-ra kapott ki. Döntését ezt követően jelentette be.
S bár idén mindenki Federert és Nadalt méricskéli egymáshoz, azért szólni kell a világranglista harmadik helyezettjéről, Andy Murrayról is, aki skót létére mégiscsak hazai pályán lesz, és azután, hogy Párizsban a negyeddöntőben kikapott Gonzalestől, kiváló főpróbát tartott. Murray ugyanis azok közé tartozik, akik nem pihentek a Roland Garros után, a múlt héten megnyerte a londoni Queen’s Club 750 ezer euró összdíjazású versenyét. Idén már négy tornagyőzelme van, és mindkét találkozójukon megverte Federert; vagyis a svájci tőle is tarthat.
A nőknél Dinara Szafina, Serena Williams, Venus Williams az első három kiemelt, és Párizsból a trió mindhárom tagja keserű szájízzel távozott. Szafina a döntőben kikapott Szvetlana Kuznyecovától, utóbbi győzte le Serenát is a nyolc között, Venust pedig egy körrel korábban számunkra igazán emlékezetes meccsen Szávay Ágnes. Wimbledon azonban a Williams nővérek felségterülete, 2000 óta együtt hétszer nyertek itt, a címvédő Venus ötször! 2004-ben Marija Sarapova, 2006-ban Amélie Mauresmo győzött, így Czink Melinda belehúzott a tegnapi sorsolásnál, mert az első fordulóban éppen utóbbit fogta ki. Ám a korábbi világelső, jelenleg viszont csak 17. francia egyáltalán nem verhetetlen a rangsorban 54. honfitársunk számára. Szávay Ágnesnek (29.) viszont remélhetőleg nem okoz gondot a belga Kirsten Flipkens (115.). Párosban Szávay a tajvani Csan Jung-csennel az oldalán a Vera Dusevina, Tatyjana Perebijnisz orosz, ukrán duót kapta, Czink és a dél-afrikai Natalie Grandin a 12. helyen kiemelt Anna-Lena Grönefeld, Vania King német, amerikai kettőssel csap össze, míg Marosi Katalin és a romániai Edina Gallovits ellenfele a Maria Elena Camerin, Anna Csakvetadze olasz, orosz páros lesz.
Így akármilyen nagy tettre is készül Federer, e hosszú lista alapján a szemünket inkább a nőkön tartjuk. A torna első hetében feltétlenül.

Brutális gyilkosság: két halálos áldozata van a családi tragédiának