A rendkívül népszerű lidós strandot négy éven át védték „kurucos ellenállással” a hazaiak. Amikor pedig aláírást kellett gyűjteni a lidó kilátásba helyezett megszüntetésért, több tízezren tiltakoztak. Az történt ugyanis, hogy miközben 2006-ban a környezetvédelmi minisztérium elismerését fejezte ki a Balaton első, homokfövenyes strandja kialakításáért, a Közép-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség a „tómeder meglopása” és a partszakasz előírtnál magasabb „felhomokozása” miatt súlyos büntetést helyezett kilátásba.
Vissza kellett volna bontani a szürkehomokkal feltöltött, a tómederből tizenötezer négyzetmétert elfoglaló „fövenyest”, ám végül is megtette hatását a „kurucos ellenállás”. Olyannyira, hogy másfél hete a környezetvédelmi tárcától a balatonlellei strand is megkapta a legkiválóbb hazai fürdőhelyeket megillető Kékhullám zászlót.
Elsősorban azért, mert itt már semmi sem emlékeztet a betonteknőbe zárt tómederre. Nincs lépcső, le- és feljáró, és miközben a szülők a homokban ücsörögnek, beszélgetnek, a gyerekek önfeledten hancúrozhatnak, pancsolhatnak a sekély, langymeleg vízben. A strandolók biztonságát egy mentőkatamaránban ülő felügyelő vigyázza, főszezonban pedig, hogy ha kell, az ifjú vöröskeresztesek is sátrat vernek a lidónál.
Napernyők árnyékában, strandsátrakban védik magukat és gyerekeiket a káros sugárzástól a felnőttek, s ha már végképp elviselhetetlen a hőség, nem hűsít már a tó vize, akkor a Széchenyi-terv segítségével épült sodrófolyosós, játszó- és úszómedencés élményfürdő kínál felfrissülést.
Így alázza meg Magyar Péter rendszeresen a nőket - videó