Idén tizenötmillió forinttal támogatja az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium (IRM) a Nemzedékek Biztonságáért Közalapítványt – derül ki a tárca honlapjának üvegzseb menüpontjából. Ennek apropóján megkérdeztük az IRM sajtóosztályán, hogy az elmúlt esztendőkben összesen mennyi pénzt fizettek ki az alapítványnak. Azt válaszolták: 2006-ban tizenötmillió, 2007-ben harmincegymillió, tavaly pedig harmincötmillió forinttal támogatták a szervezetet. Az IRM indoklása szerint azért fizettek ki 2006 óta csaknem százmillió forintot a Császár Józsefné által vezetett alapítványnak, mert az többek között a szolgálatteljesítés közben megsérült nyugdíjas rendőrök gondozásával foglalkozik, illetve rendőrárváknak és szociálisan rászoruló rendőrök gyermekeinek szervez programokat, és ezeket a célokat a minisztérium fontosnak tartja.
*
Az alapítványt vezető Császár Józsefné akkor szerzett kétes hírnevet magának, amikor a Horn– Kuncze-kormány időszakában, 1995-ben a Belügyminisztérium (BM) vezető személyzetiseként egy Ausztráliában zajló per vádlottja számára olyan igazolást adott ki, amely szerint az egykori Államvédelmi Hatóságnál (ÁVH) nem bántalmazták a foglyokat. Az iratot az Eörsi és Társa ügyvédi iroda kérésére készítette, amelyben a hírhedt ÁVH-s vallatótiszt, a körömletépései miatt „Körmösnek” gúnyolt Bauer Miklós is dolgozott.
Az ÁVH által megkínzott sok száz ember emlékét súlyosan sértő hazugságért Császárnét nem vonta felelősségre akkori felettese, Kuncze Gábor SZDSZ-es belügyminiszter, és csupán az Orbán-kormány idején, 1999-ben nyugdíjazták fél évszázados BM-es múlt után. Azonban nyugdíjazása ellenére továbbra is közel maradt a „tűzhöz”.
A Nemzedékek Biztonságáért Alapítvány neve az Egymásért-ügyben is fölbukkant. Ugyanis a több száz milliós adó- és vámcsalás miatt büntetőeljárásba keveredett Egymásért alapítvány 2005–2007-ben 14 millió forinttal támogatta Császárné szervezetét, illetve a lányának, Császár Juditnak a tulajdonában lévő Arno Kft.-t. Császárné veje az a Párvy Tivadar, aki az MTI médiafigyelő osztályának a vezetője, és aki 1990-ben a Nemzetbiztonsági Hivatal szóvivője volt.
Császárné alapítványa azzal is jól járt, hogy a 2001-ben egymilliárd forinttal létrehozott Biztonságos Magyarországért Közalapítvány megszűnése után annak ingó vagyonát 2007-ben megörökölte.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak