Mesés pénzek kaszton belül

Elképzelhetetlen, hogy a városvezetés ne tudott volna a BKV humánpolitikai igazgatójának százmilliós végkielégítéséről – nyilatkozta lapunknak Tarlós István, a Fidesz–KDNP fővárosi frakcióvezetője.

2009. 08. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Súlyosan etikátlannak és felháborítónak tartja a BKV személyzeti vezetőjének százmilliós végkielégítését Tarlós István, a fővárosi Fidesz–KDNP frakcióvezetője. Az ellenzéki politikus lapunknak úgy nyilatkozott: teljesen abszurd, hogy egy tíz éve csődközelben vergődő, önkormányzati tulajdonú cég vezetője ilyen horribilis összeghez jusson úgy, hogy azóta is a közlekedési társaságnál dolgozik többmilliós fizetésért.
Ismert, Hagyó Miklós szocialista főpolgármester-helyettes és Kocsis István BKV-vezérigazgató is vizsgálatot indított a BKV személyzeti vezetőjének lapunk által feltárt százmilliós végkielégítési ügyében.
*
A Magyar Nemzet értesülése szerint Szalainé Szilágyi Eleonóra a távozásáért összesen 96 millió forintot kapott tavaly márciusban, amelyből hetvenmillió volt maga a végkielégítés, 16 millió a titoktartási pénz, mintegy tízmillió forint pedig az elmaradt prémiumok és egyéb juttatások. Ennek ellenére Szalainé ma is a társaságnál dolgozhat havi bruttó négymilliós átlagbérért, ráadásul munkaviszonya megszűnése után elvileg a szolgálati autóját is megtarthatja.
Tarlós István rámutatott: miközben egy átlagos családban a gyermekek napi betevőjének előteremtése is komoly gondot okoz, aközben a budapesti MSZP– SZDSZ-es városvezetés létrehozott egy zárt kasztot, amelyben a cégvezetők mesés végkielégítéseket, jutalmakat vehetnek fel. Arra a felvetésre, hogy ennek ellenére most éppen a botrány egyik kulcsfigurája, Hagyó Miklós szocialista főpolgármester-helyettes próbál a számon kérő vizsgálat élére állni, Tarlós úgy reagált: „kilóg a lóláb”. Szerinte teljesen elképzelhetetlen, hogy Hagyóék ne tudtak volna a százmilliós végkielégítésről. Emlékeztetett: 2006 óta a BKV ügyeit elsősorban nem Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármester, hanem a szocialisták felügyelik, élükön Hagyó Miklóssal. Hozzátette: az elmúlt években számtalanszor kértek magyarázatot hasonló botrányos ügyekben, például a milliárdos kommunikációs tanácsadói szerződések kapcsán, de a városvezetés a füle botját sem mozdította.
A frakcióvezető kiemelte: a napokban elkészült a Fidesz–KDNP 2010-es fővárosi választási programja, amely egy új városüzemeltetési struktúrában gondolkodik. A legfontosabb, hogy a közgyűlés által folyamatosan ellenőrizhető, számon kérhető legyen a fővárosi cégek gazdálkodása. Egy egyszerűbb, korszerűbb és átláthatóbb rendszert képzelnek el, amelyben nem fordulhat majd elő olyan, hogy például a BKV saját magától rendel meg szolgáltatásokat – tette hozzá Tarlós István.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.