Végkielégítés után dolgozik a BKV-vezető

Hiába fizettek ki – prémiumokkal együtt – mintegy százmillió (!) forintot végkielégítésként a BKV személyzeti vezetőjének tavaly márciusban, Szalainé Szilágyi Eleonóra ma is a fővárosi közlekedési társaságnál dolgozhat havi bruttó négymilliós fizetésért – értesült a Magyar Nemzet.

2009. 08. 01. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Információink szerint tavaly nyáron további másfél évvel meghosszabbították a már „végkielégített” humánpolitikai igazgató munkaviszonyát, aki így ez év december 31-ig tölthet be vezető beosztást a BKV-nál. További érdekesség, hogy a munkaviszony meghoszszabbítását Balogh Zsolt akkori megbízott vezérigazgató, jelenlegi általános vezérigazgató-helyettes írta alá, aki sajtóhírek szerint a távozóban lévő Kocsis István vezérigazgatói posztjának legfőbb várományosa. A Hagyó Miklós szocialista főpolgármester-helyettes emberének tartott Balogh – megbízott vezérigazgatóként – tavaly néhány hónapig vezette a közlekedési vállalatot a buszbeszerzési botrányba belebukott Antal Attila után.
A humánpolitikai igazgató végkielégítési ügye a BKV könyvvizsgálójának, a Deloitte Kft.-nak is szemet szúrt. A lapunk birtokába került 2008-as könyvvizsgálói jelentés megállapítja: a társaság egy olyan munkavállalónak fizetett végkielégítést, aki a vizsgált 2008-as év végén is az aktív állomány tagja volt.
*
Bár az iromány név szerint nem említi Szalainét, információink szerint az ő esetére utalnak.
A Deloitte jelentése szerint „fennáll a kockázata, hogy a végkielégítések nem a jogszabályoknak, a belső szabályzatoknak megfelelően kerülnek kifizetésre, illetve a kapcsolódó belső kontrollok nem működnek megfelelően”. Ezért azt javasolták a közlekedési vállalat vezetésének, ezeket vizsgálják felül. A könyvvizsgálói jelentés szerint minderre a BKV vezetősége úgy reagált: szabályszerűen fizették ki a végkielégítést.
Székelyné Pásztor Erzsébet, a BKV kommunikációs igazgatója lapunknak elismerte, Szalainé valóban kapott végkielégítést, miután 2008. december 31-i hatálylyal, közös megegyezéssel megszüntették a munkaviszonyát. Azonban az összeg felvétele után ezt az időpontot 2009. december 31-re módosították. Arra a kérdésünkre, igaz-e, hogy Balogh Zsolt akkori megbízott vezérigazgató írta alá az időpont-módosítást tartalmazó szerződést, a kommunikációs vezető igennel felelt. Ugyanakkor megállapodtak abban – tette hozzá –, hogy a munkaviszony megszűnésekor már semmilyen egyéb járandóság nem illeti meg. (Értsd: újabb végkielégítést nem adnak neki – a szerk.) Székelyné Pásztor Erzsébet a végkielégítés összegére vonatkozó információnkat személyiségi jogokra hivatkozva nem erősítette meg, ugyanakkor elárulta: a Szalainéval kötött megállapodás szerint megvan az elvi lehetőség arra, hogy a munkaviszonya megszűnésével „szolgálati járművét megkaphassa”. Kiemelte: Szalainé 1972 óta dolgozik a BKV-nál, munkájára nagy szükség van, a „sztrájkkonfliktusok kezelésében szerzett tapasztalatai nélkülözhetetlenek”.
Megkeresésünkre Vitézy Dávid, a BKV felügyelőbizottsági (fb) tagja lapunknak úgy nyilatkozott: a hétfői fb-ülésen rendkívüli vizsgálatot kezdeményez a történtek feltárására.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.