Információink szerint tavaly nyáron további másfél évvel meghosszabbították a már „végkielégített” humánpolitikai igazgató munkaviszonyát, aki így ez év december 31-ig tölthet be vezető beosztást a BKV-nál. További érdekesség, hogy a munkaviszony meghoszszabbítását Balogh Zsolt akkori megbízott vezérigazgató, jelenlegi általános vezérigazgató-helyettes írta alá, aki sajtóhírek szerint a távozóban lévő Kocsis István vezérigazgatói posztjának legfőbb várományosa. A Hagyó Miklós szocialista főpolgármester-helyettes emberének tartott Balogh – megbízott vezérigazgatóként – tavaly néhány hónapig vezette a közlekedési vállalatot a buszbeszerzési botrányba belebukott Antal Attila után.
A humánpolitikai igazgató végkielégítési ügye a BKV könyvvizsgálójának, a Deloitte Kft.-nak is szemet szúrt. A lapunk birtokába került 2008-as könyvvizsgálói jelentés megállapítja: a társaság egy olyan munkavállalónak fizetett végkielégítést, aki a vizsgált 2008-as év végén is az aktív állomány tagja volt.
*
Bár az iromány név szerint nem említi Szalainét, információink szerint az ő esetére utalnak.
A Deloitte jelentése szerint „fennáll a kockázata, hogy a végkielégítések nem a jogszabályoknak, a belső szabályzatoknak megfelelően kerülnek kifizetésre, illetve a kapcsolódó belső kontrollok nem működnek megfelelően”. Ezért azt javasolták a közlekedési vállalat vezetésének, ezeket vizsgálják felül. A könyvvizsgálói jelentés szerint minderre a BKV vezetősége úgy reagált: szabályszerűen fizették ki a végkielégítést.
Székelyné Pásztor Erzsébet, a BKV kommunikációs igazgatója lapunknak elismerte, Szalainé valóban kapott végkielégítést, miután 2008. december 31-i hatálylyal, közös megegyezéssel megszüntették a munkaviszonyát. Azonban az összeg felvétele után ezt az időpontot 2009. december 31-re módosították. Arra a kérdésünkre, igaz-e, hogy Balogh Zsolt akkori megbízott vezérigazgató írta alá az időpont-módosítást tartalmazó szerződést, a kommunikációs vezető igennel felelt. Ugyanakkor megállapodtak abban – tette hozzá –, hogy a munkaviszony megszűnésekor már semmilyen egyéb járandóság nem illeti meg. (Értsd: újabb végkielégítést nem adnak neki – a szerk.) Székelyné Pásztor Erzsébet a végkielégítés összegére vonatkozó információnkat személyiségi jogokra hivatkozva nem erősítette meg, ugyanakkor elárulta: a Szalainéval kötött megállapodás szerint megvan az elvi lehetőség arra, hogy a munkaviszonya megszűnésével „szolgálati járművét megkaphassa”. Kiemelte: Szalainé 1972 óta dolgozik a BKV-nál, munkájára nagy szükség van, a „sztrájkkonfliktusok kezelésében szerzett tapasztalatai nélkülözhetetlenek”.
Megkeresésünkre Vitézy Dávid, a BKV felügyelőbizottsági (fb) tagja lapunknak úgy nyilatkozott: a hétfői fb-ülésen rendkívüli vizsgálatot kezdeményez a történtek feltárására.
Orbán Viktor: Régi és kínzó adósságát teljesítette Magyarország