
origo.hu
Orbán Viktor: Nem hagyjuk, hogy a magyar emberekkel fizettessék meg a háború árát – videó
„Biztató” előélet. Juhász Gábor régi káderként kapcsolódott be az MSZP politikájába. 1977-től a megszűnéséig tagja volt a KISZ-nek, 1989-ben, a szervezet átalakításakor a Nógrád megyei KISZ-bizottságnak. 1982-től 1989-ig az MSZMP tagja. 1990–1992 között a KISZ jogutódja, a Demisz Nógrád megyei elnöke. MSZP-s karrierjének csúcsa volt, hogy jogi diploma nélkül a Belügyminisztérium, majd az IRM államtitkára lett. Ezt a posztot töltötte be a 2006. október 23-i rendőrattak idején is. Államtitkárként nagy port vert fel több megnyilvánulása. 2005-ben például kénytelen volt elismerni, hogy útjaira külön fényképész kíséri, 2007-ben pedig egy bátonyterenyei majálison a májusfaállítás szokása kapcsán kijelentette, hogy ezen a környéken évtizedek óta lopják a fát, mert „ilyenek vagyunk mi, magyarok”. Ugyanebben a beszédben a magyar történelem rendkívül alacsony szintű ismeretéről tett tanúbizonyságot, amikor az Európai Unió bővítése kapcsán úgy fogalmazott: megvalósult Petőfi nagy álma, hogy útlevél nélkül utazhassunk Erdélybe.
Juhász Gábor, az igazságügyi és rendészeti tárca államtitkára lesz a polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter – közölte a kormányszóvivő. Ezzel a kinevezéssel együtt a Medgyessy-kormány megalakulása óta már féltucatnyi személyt bíztak meg a polgári elhárítás, a hírszerzés és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat irányításával. Mint ismert, jelenleg ideiglenesen Iváncsik Imre szocialista államtitkár végzi ezt a feladatot, mert Ficsor Ádám – akit idén április 16-i hatállyal neveztek ki titokminiszterré – szeptember 14-én távozik posztjáról.
Elődje, Szilvásy György a Gyurcsány-kormány idején először a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) államtitkáraként, majd önállóan, tárca nélküli miniszterként irányította a szolgálatokat. Ezt megelőzően egy darabig Kiss Péter kancelláriaminisztert, illetve Tóth Andrást, a MeH államtitkárát bízták meg a szolgálatok felügyeletével.
Bajnai Gordon az MSZP frakcióülésén azzal indokolta döntését, hogy szorosabb koordinációra van szükség a titkosszolgálatok és a rendőrség között, ugyanakkor hangsúlyozta azt is: továbbra is úgy gondolja, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok irányítását minél távolabb kell tartani a politikától.
Demeter Ervin (Fidesz) ezzel szemben kijelentette: azzal, hogy Juhász Gábort nevezi ki a kormányfő a területet felügyelő miniszterré, egyértelművé teszi, hogy a szocialisták ezután is politikai céljaikra használják a szolgálatokat.
Gulyás József (SZDSZ) azt hangsúlyozta: a Nemzetbiztonsági Hivatal jelenlegi helyzetét figyelembe véve kívánatos lett volna, hogy a kormányfő egyeztessen a parlamenti pártok képviselőivel, mielőtt megnevezi jelöltjét a nyilvánosság előtt. A területnek szerinte ugyanis depolitizáltnak kell lennie, eddigi tevékenysége és megnyilatkozásai alapján nem egyértelmű, hogy támogatja majd a jelöltet.
Orbán Viktor: Nem hagyjuk, hogy a magyar emberekkel fizettessék meg a háború árát – videó
Kéri László ravasz füllentése Magyar Péter vesztét okozhatja
Ezt történik most Ferenc pápa holttestével
Új felfedezésre bukkantak a szegedi BYD gyár alatt – az egész beruházást a feje tetejére állíthatja
Megszállott rajongó zaklatja a Hooligans sztárját – "Ebből lassan rendőrségi ügy lesz"
Az egyik legnépszerűbb európai autómárka is bedobta a gyeplőt a vámháború miatt
Hatalmas területen lángol a nádas a Balatonnál
A diétázók álmát hozta el a Lidl: ezek a termékek neked is segítenek a fogyásban
Kezdetét vette a Vatikánban a Sede Vacante
Ferenc pápa halálának okára derült fény
Mi Ukrajna legnagyobb problémája?
Történelmi lesz a pápaválasztás a magyarok számára
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.