Harminchárommillió forintot már elköltöttek a Budapesti Honvéd Sport Egyesület (BHSE) költségvetéséből az idei év elején megalakult tereprali-szakosztályra – tudta meg lapunk a szakosztály felkészítését és versenyeztetését intéző Honvéd Dream Team Kft. ügyvezetőjétől. Sebestyén Farkas Emőke azt is elmondta: ez az összeg a honvéd ralicsapat eddigi összes költségét fedezte a megalakulása óta. Ebbe beletartoznak a nevezési díjak, a képzés, az utazások, valamint a versenytechnikai fejlesztés költségei is, illetve az egyéb kifizetések, például a trénerek, szerelők és egyéb szakemberek fizetése.
Mint arról beszámoltunk, a BHSE-hez hetvenmillió forint állami támogatás juthatott a tereprali- szakosztály megalakulása után, amelyet az autóversenyzők költségeire használhatnak fel. A felkészítést irányító Honvéd Dream Team Kft.-t Palik László alapította a szakosztály jelenlegi sportszakmai igazgatójával, Pócsik Lászlóval. A sportriporter a Magyar Nemzettel azt közölte: családi okokból (idén nyáron megszületett harmadik gyermeke) egyre több vállalkozását adja át másnak, ezért idén februártól a Honvéd Dream Team Kft.-t is mások vezetik. Ennek köszönhetően már nincs köze a társaság ügyeihez. A honvéd terepralicsapat felkészítésében a megalakulást követően részt vett, de ma már ezzel sincs ideje foglalkozni. Palik elismerte, hogy a BHSE versenyzői az ő régi Nissan autóját használják, de állította: ezért nem kell egy fillér bérleti díjat sem fizetniük.
Ezt megerősítette Sebestyén Farkas Emőke is. A Honvéd Dream Team Kft. ügyvezetőjének tájékoztatása szerint a tereprali-szakosztály a versenyautóért és a tréningautóért sem fizet bérleti díjat. A cég és az egyesület közötti üzleti konstrukció ugyanis egy közös kockázatvállaláson alapuló megállapodás. Ez alapján a szponzori bevételekből megosztva részesülne a társaság és az egyesület, de a gazdasági válság miatt egyelőre nem jelentkeztek pénzügyi támogatók. A felek azonban abban reménykednek, hogy a Honvéd Dream Team ralicsapat eddigi eredményei alapján ilyen bevételekre is lehet majd számítani. A katonák ugyanis rendkívül tehetséges versenyzők, a magyar bajnokság összetett versenyében az ötödik helyen végeztek, és minden futamot pontszerző helyen fejeztek be.
A Honvéd Dream Team terepralicsapatot tavaly hozták létre, az idén januárban pedig önálló szakosztályként építették be a BHSE sportközösségeibe. Erre a BHSE közlése szerint azért volt szükség, hogy új egyesület alapítása nélkül is szerepelhessenek a sportversenyeken. A csapat támogatását ezek után úgy oldották meg, hogy a pénzt nem közvetlenül a terepralisok kapták, hanem a BHSE költségvetését emelték meg kilencvenmillió forintról 160 millióra. Ez azt jelentheti, hogy míg a BHSE tizenegy, eddig is világverő szinten működő szakosztályának (például a vízilabdásoknak vagy a kajak-kenusoknak) az elmúlt években kevesebb mint százmillió jutott a jelenleg Szekeres Imre vezette honvédelmi tárca költségvetéséből, addig a Honvéd Dream Teamre mindössze húszmillióval költenek kevesebbet, mint az öszszes többi honvédos sportolóra.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját