A bohóc hatalma

2009. 10. 02. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A napokban fény derült arra is, az egykori államtitkár meghamisította az önéletrajzát. A curriculum vitae-ben feltüntetett közgazdász- diplomát ugyanis nem sikerült megszereznie, mert nem írta meg a szakdolgozatát. Miután lapunk rámutatott a turpisságra, az új miniszter kénytelen volt kijavítani a nyilvános adatait


Óriási szerencséje van a Magyar Köztársaságnak, hogy az elkövetkezendő alig nyolc hónapban jó kezekben lesz a nemzet biztonsága. Igaz, jelenleg nincs kinevezett főigazgatója a Nemzetbiztonsági Hivatalnak (NBH), miközben sikeresen megszüntették a szervezet kémelhárító igazgatóságát. Manapság megbízott vezetője van csupán az olykor elengedhetetlen „szakmunkát”, például a lehallgatásokat végző Nemzetbiztonsági Szakszolgálatnak is, ahogyan szintén ideiglenes főnök áll a katonai elhárítás élén. A Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ pedig mindössze egy kérdéses státusú adatbázisként működik. Titokminiszterünk viszont van, szinte válogathatunk a szocialisták körében az erre alkalmas személyek között, mint tót a vadkörtében. A Fidesz választási kampányrendezvényét szlovák robbantókra hivatkozva megtorpedózó, ellenzéki újságírókat és politikusokat zaklató, immáron rabosított Szilvásy György fekete korszaka után egyszer csak polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszterként ismerhette meg a közvélemény Gyurcsány Ferenc kifutófiúját, az ifjú mezőgazdász Ficsor Ádám személyében. Most meg Draskovics Tibor ugródeszkájáról elrugózva egyenesen a bársonyszékbe huppant Juhász Gábor, a közgazdasági abszolutóriummal rendelkező Harley Davidson-os mátranováki géplakatos legény.
Juhász hétfőn le is tette a hivatali esküjét a parlamentben, miközben a rendszerváltónak mondott politikusok egy része éppen arra várhatott, mikor repedeznek meg a freskók az egykoron komoly szellemi tekintélyek szavait visszhangzó patinás épület falán. Igaz, a plafon már jóval korábban omladozni kezdhetett volna, ha arra gondolunk, ki mindenkiből lehetett már miniszter az elmúlt húsz évben e viharvert hazában.
A szocialisták új kormánytagja hiába is kezdeményezett találkozót az Orbán-kormány két volt titokminiszterével, azok nem kívántak vele beszélgetni a nemzetbiztonsági szolgálatok helyzetéről. Juhász kérése persze leginkább olyan, mint amikor a labdarúgópályán valakit térden rúgnak és le is köpdösnek, majd ártatlan tekintettel nyújtják a segítő kezet, hogy elkerüljék a piros lapot és a szurkolók legvadabb gyűlöletét.
Amennyiben valakinek kétsége lenne afelől, hogy az elhárítás irányítására nem Juhász Gábor a legalkalmasabb, akkor csak arra kell gondolnia, a nemrég kinevezett miniszter miként szerepelt a parlamenti meghallgatásán. Őszinte küldetéstudattal hárította el magától a nemzetbiztonsági bizottság ülésén például az ellenzék érveit azzal kapcsolatban, hogy az NBH az utóbbi években sok esetben az alkotmányt semmibe véve működött. Hiába emlékeztette a fideszes Demeter Ervin, hogy több országgyűlési biztos is aggályosnak nevezte a hivatal eljárásait, az UD Zrt. ügyében pedig egyenesen törvénysértéssel gyanúsítják a szervezet egykor vezetőjét, Juhász csak annyit mondott: nincs tudomása alkotmányon kívüli működésről, de ha bárkinek ismerete lenne erről, akkor nyugodtan jelentse, és ő rögtön intézkedik. Különben sem szeretne a múltba tekinteni, inkább a jövőbe néz, a tanulságok levonásával még azokra a súlyos hibákra is igyekszik fátylat borítani, amelyek miatt az NBH jogi osztályán leállították egy éppen fegyvert vásárló feltételezett sorozatgyilkos megfigyelését. Juhász, miközben a képviselők körében általános megdöbbenést keltve ilyeneket és ezekhez hasonlókat mondott, a tőle megszokott, erőltetett, nyájas mosollyal, hosszú, ártatlan pillantásokkal tűrte, hogy politikai ellenfelei kemény szavakkal illessék. Olyan volt, mint azon a bizonyos bátorterenyei majálison, ahol néhány féldeci után felállt egy dobogóra, és kapitális ökörségeket beszélt. Több mátrai erdő újbirtokosaként például azzal sértegette a helybélieket, hogy gyermekkorában bizony mindenki lopta a fát a környék vadonjából, ha egy hosszú törzsű példányt kellett fölszalagozni május elsején. Aztán az Európai Unióról szólva megjegyezte, hogy a közös határokkal megvalósult Petőfi álma, és ma már nem kell útlevéllel Erdélybe utazni. Azt persze talán még a bátorterenyei általános iskolások is tudják, hogy Petőfi korában nem kellett passzus azoknak, akik meg kívánták látogatni Erdélyt. Juhásznak azonban az egész magyar história összképe van a fejében.
Mint ahogyan már említettük, a múlt nem érdekli, csak előre tekint, szinte látja a jövőt. Nem véletlen, hogy fontos ember volt ő mindig, amióta csak politizál. A gépipari technikumban természetesen KISZ-vezetőként koptatta a padot, hogy aztán érettségi után azonnal beléphessen a Magyar Szocialista Munkáspártba. Nemsokára kijárt egy főiskolát, hogy irodavezető lehessen a munkahelyén, majd a kilencvenes években természetesen Gyurcsány Ferenccel együtt a Demisz egyik alapítójaként építette a vagyonszerzők karrierjét. Gépipari és közgazdasági tanulmányai után hová is kerülhetett volna, mint a belügyi területre, a több tárca vezetésében is jeleskedő, nagy tudású két polihisztor, Lamperth Mónika és Draskovics Tibor mellé. Ebben az időszakban, csak egy kis időre váltotta az államtitkári székben Kondorosi Ferenc, a 2006. október 23-i rendőrattak idején. A több ember szemének kilövését eredményező, brutális oszlatást azonban a parlamentben már Juhász magyarázta, büszkén feszítve az MSZP-s padsorok előterében, ahonnan egy emberként röhögött a Ház kormánypárti fele az ájultra vert fideszes képviselő, Révész Máriusz esetén. Közben ismeretlen fantomok gépkarabéllyal rálőttek a rendőrség Teve utcai palotájára, Juhász pedig mosolyogva tolta rá az ügyészségre a végső felderítés felelősségét.
Az újdonsült titokminiszter nyilvánvaló hazugságra ragadtatta magát, amikor civil jogvédőket vádolt meg a Dunaszerdahelyre utazó futballszurkolók felhergelésével. Érdekes hozzászólásokkal örvendeztette meg a Tisztelt Házat a Zuschlag-ügyben is. Az Országgyűlés falai között védte meg a sokadszor jogsértés gyanújába keveredett Szilvásy Györgyöt, aki a már gyanúsított Zuschlagot figyelmeztette, hogy lehallgatják. Pajzsot emelt a Bács-Kiskun megyei rendőrkapitány elé, aki vélhetően egyeztetett Zuschlaggal az ellene folyó nyomozásról, és oltalmazta a pártját is, amely tízmillió forintot ajánlott fel a bűnszervezetben elkövetett csalással vádolt ifjú szocialistának az MSZP elhagyásáért. A legbotrányosabb azonban az, ahogyan főnökét, Draskovics Tibort mentegette, amikor kiderült, hogy az igazságügyi és rendészeti miniszter befolyásolni kívánta a Nemzeti Nyomozó Iroda részvételét a Hír TV riporterei ellen folyó lejárató akcióban. Az emlékezetes, sajtótörténeti eseményben szabolcsi maffiózók működtek közre, hogy kábítószer-terjesztés gyanújába sodorjanak két újságírót.
Ezek után már csak csepp a tengerben, hogy a napokban fény derült arra is, az egykori államtitkár meghamisította az önéletrajzát. A curriculum vitae-ben feltüntetett közgazdászdiplomát ugyanis nem sikerült megszereznie, mert nem írta meg a szakdolgozatát. Miután lapunk rámutatott a turpisságra, az új miniszter kénytelen volt kijavítani a nyilvános adatait. Akár nevethetnénk is ezen a szánalmas elíráson és Juhászon, mint a bohócon, aki nadrágtartót hord, mert nem bízhat a mások által túl bőre szabott gatyájában. A régi bölcsesség szerint azonban jobb, ha nem kacagunk, mert ha a bohócnak hatalma lesz, már nem szabad nevetni rajta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.