Hastáncoskarácsony a tisztiházban

Karácsony másnapján szépségversenyt és hastáncos-bemutatót tartanak a honvédelmi tárca által támogatott Stefánia-palotában. A patinás tisztiházban „fegyveres lányok”, vagyis rendőr-, katona- és testőrnők mutathatják meg bájaikat, miközben fellép Komáromi „Pisti” volt Pest megyei rendőrfőkapitány is. A szervező cégben és a zsűriben volt titkosszolgálati tisztek ülnek, a szépségverseny „motorja” például Antalovics János volt katonai kémelhárító. A lányokat egy vidéki szállóban készítik fel.

2009. 11. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hosszú combú, csinos rendőr-, katona- és testőrlányok, valamint hastáncosnők várják az érdeklődőket karácsony másnapján az egykori tisztiházban. A Honvédelmi Minisztérium (HM) anyagi támogatásával működő közhasznú cég által üzemeltetett patinás Stefánia-palotában ugyanis „fegyveres lányok szépségversenyét” rendezik meg december 26-án a rendőrségnél, a honvédségnél és a biztonsági cégeknél dolgozó csinos hölgyek részvételével. Bikinisbemutató ugyan nem lesz, de a szervező cég ügyvezetője, Antalovics János ezt sem az ünnepi időpontnak tulajdonítja, hanem inkább egyesek „prűdségének”. A fegyveres testületeknél tevékenykedő lányok tehát szolgálati díszegyenruhájukban, gyakorlójukban és egységes estélyiben mutatják meg szépségüket. A programot egyébként a Szamuráj Testőrség Kft. szervezi, amelynek felerészben Antalovics János a tulajdonosa, aki szamurájkard-forgató mester, és a rendszerváltoztatás előtt a katonai kémelhárításnál tevékenykedett. A harcművész elmondta: az est védnöke a társaság másik tulajdonosa, Mezei Csaba, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) rendelkezési állományban lévő volt gazdasági igazgatója, aki a Nemzeti Testőrszövetség elnöke. A zsűri elnöke szintén NBH-s tiszt, Csatári József ezredes személyében. A műsorban fellép Komáromi „Pisti” volt Pest megyei rendőrfőkapitány, aki új lemezének anyagát mutatja be, Gregus Anikó énekesnő, valamint Jupiter (Molnár Gergely), a bűvész.
A jelentkező hölgyeket a szépségversenyre a fővárostól mintegy hatvan-hetven kilométerre lévő Béren, az Andezit Hotelben készítik fel egy táborban december 20. és 26. között. A szálló kies tájon épült fel, a vendégváró hely mellett áll például a harmincas évek igazságügy-minisztere, Lázár Andor volt vidéki kastélya, amelynek kertjében egzotikus állatok, például tevék, lámák és struccok is sétálnak.
Antalovics Jánostól megtudtuk azt is, hogy a Stefánia-palotát üzemeltető minisztériumi cég, a HM Rekreációs és Kulturális Közhasznú Nonprofit Kft. nem kér pénzt a színházterem és az étterem bérletéért, a belépőjegyekből származó bevételt viszont a szervezők felajánlották az állami társaság számára.
A HM későbbre ígért választ a rendezvénnyel kapcsolatos kérdéseinkre, például arra, hogy szerintük szerencsés volt-e az időpont kiválasztása egy ilyen programhoz, és milyen bevételei származnak ebből a szaktárca cégének, amely a rendeltetése szerint csak közhasznú, nonprofit tevékenységet folytat.
Mint arról korábban beszámoltunk, a HM költségvetéséből évente milliárdos közpénzekkel támogatott közhasznú társaság által üzemeltetett Stefánia-palotában gyakran diszkózene dübörög, miközben sajátos programokat is szerveznek. A cég honlapján például nemrég egy „fantasztikus bulit” hirdettek meg szerelmespároknak. A Tavaszi csóközön elnevezésű rendezvényre, amelyet szintén a honvédség patinás tisztiházában tartottak, „bevállalós csajokat és srácokat” vártak, akik előre rögzített szabályok között rázhatták magukat a diszkózenére, miközben ildomos volt csókolózniuk is. A csóközönparti törvényei szerint ugyanis, ha felkérnek valakit táncolni, akkor azután szabad a csók. Ha pedig olyan szám pörög, amelynek a szövegében szerepel a „csók” kifejezés (például: Csókkirály), a táncolóknak kötelező egymás ajkaira tapadniuk.
A szaktárca támogatásával fenntartott kft. februártól meg is újította a diszkóját, modern hang- és fénytechnikával szerelték fel a tisztiházban működő táncteret, ahová sztárvendégeket is meghívnak a programokra. Nyáron a Stefánia-palota hangulatos Sissi-kertjében zenés-tüzes show-műsorral várták a vendégeket, ahol tűzzsonglőrök léptek fel Elvis-imitátorokkal együtt, miközben hajnalig tánczene szólt. Alkalmanként táncdalénekesek is szerepelnek a tisztiházban, az előadások bérlete több ezer forintba kerül.
Igazságtalan lenne persze csupán ezekről a mulatságokról szólni, hiszen a HM közhasznú társasága például táborokat is szervez gyerekeknek a Balatonra, és több családi napot a katonaszülőknek, miközben a Stefánia-palotában színházi előadások, koncertek is vannak. A cég ugyanakkor fenntart tizenhét honvéd művelődési intézményt és hét üdülőt is. Ezekben azonban nemcsak a Magyar Honvédség dolgozói szórakozhatnak kedvezményesen, hanem piaci alapon külső látogatók is, vagyis a turistaszezonban akár nagyobb bevételre is szert tehetnének a jelenleg vaskos állami támogatásokat felhasználó társaság intézményei. A Stefánia-palota tizenhat termét például alkalmanként 40–400 ezer forintért adják ki külső bérlőknek, de a kft. bükkfürdői, bujáki, hévízi vagy mátraházi luxusüdülőiben sem lehet aprópénzért szobát kapni. A hivatalos információk szerint viszont mindezek ellenére 2008-ban a HM üdültetési tevékenységét felül kellett vizsgálni, mert folyamatosan veszített a piacképességéből. A HM egyébként jelenleg három közhasznú társaságot tart fenn, a működésüket 2005-ben 4,5, 2006-ban 4,3, 2007-ben pedig 5,7 milliárd forinttal támogatta az adófizetők pénzéből.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.