Szabó Imre környezetvédelmi miniszter két kedvenc televíziócsatornája, a balliberális ATV és a Nap TV volt az elmúlt esztendőben. Legalábbis ezeknek a médiumoknak nyújtotta a legtöbb támogatást úgynevezett környezetvédelmi műsorok készítésére. Az ATV Reggeli jam elnevezésű magazinjának heti rendszerességgel, néhány percben sugárzott Zöld percek című adása például hatmillió forint támogatásban részesült a környezetvédelmi miniszter egyedi döntése alapján az adófizetők pénzéből. Szabó Imre döntött arról is, hogy a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KVVM) költségvetéséből szintén hatmilliót adjanak a Nap TV-nek hetente a rövid blokkban lejátszott környezetvédelmi összeállításaira. Eközben a köztelevíziók közül a tárcavezető úgy ítélte meg, hogy a Duna Televízió Talpalatnyi zöld című műsora kaphat magáncégeken keresztül támogatást a KVVM-től 2009-ben, illetve Rózsa György Magyar elsők című produkciójában rendeltek meg három adást, amelyek témáit a szaktárca határozta meg.
Az előbbi műsorra annak ellenére mindössze négymilliót adtak a minisztérium forrásaiból, hogy valamivel színvonalasabb és tartalmasabb az említett kereskedelmi adók zöldperceinél, az utóbbi három produkcióra pedig hét és fél milliót fizettek ki a szaktárca forrásaiból. A miniszter úgy ítélte meg, hogy egymillió forint támogatásban kell részesítenie SZDSZ-es elődje, Kóródi Mária Az erőszak kultúrája című könyvének kiadását is. A volt tárcavezető rövid kormánytagsága után sokáig nem hallatott magáról, de újabban a fenntarthatófejlődés-szakértőként tart előadásokat. Korábban ebben a témában tudósok közreműködésével szöveggyűjteményt jelentetett meg, amelyet szintén támogatott a KVVM.
Hárommilliót kapott ugyanakkor a szaktárca kasszájából, vagyis közpénzből a kormánypárti Népszava olyan cikk megjelentetéséért, amelynek célja az olvasók környezettudatos magatartásának formálása. Ugyanennyit tehetett zsebre az állami szerv büdzséjéből, vagyis az adófizetők pénzéből a Metropol újság egy környezettudatossági rovat létrehozásáért. Kapott kétmillió forintot az Index.hu internetes portál is, amely szintén nem a kormányellenes hangvételéről híres.
A legfurcsább azonban talán mégis inkább az, hogy a szaktárca négy szakértőt és egy társaságot fizetett meg tavaly a hágai Nemzetközi Bíróság a bős–nagymarosi vízlépcsőrendszer terve ügyében hozott ítéletének végrehajtásával öszszefüggő nemzetközi tárgyalások szakértői feladataiért egyenként három-öt millió forintokkal. Miközben tehát a kormány közlései szerint ezek a tárgyalások jelenleg megrekedtek, magyar és nemzetközi szakértőket fizetünk közpénzből az egyeztetések „szakértéséért”.
Egy vízgazdálkodást oktató magyar egyetemi tanár közel ötmillió forintot, a Jaggeri River Engineering 3,7 milliót, Katharina Holubova 3,3 milliót, Miroslav Lukac 3,3 milliót, az ICM Partners nevű cég pedig több mint négymillió forintot kapott erre a célra. A szaktárca tehát jelenleg is tízmilliókat kénytelen áldozni a bős– nagymarosi vízlépcsővel kapcsolatos tárgyalásokra.
Feltűnően sokat költött a szaktárca tavaly ezenkívül egyes tanácsadókra is. Volt például olyan magánszemély, aki közel négymillió forintot vehetett fel a minisztériumtól a nemzetközi együttműködéshez kapcsolódó adminisztratív ügyintézési feladatok ellátásához szükséges logisztikai támogatás címén.
Az Improvement Kft. szintén mintegy négymillió forintot kaszszírozott az elektronikus médiával kapcsolatos stratégiai tanácsadásért a KVVM-től.
Elgázolt egy embert a vonat Kecskeméten