Egymásnak adják a kilincset az újságírók. Jólesik a nyüzsgés, vagy lennének inkább csendesebbek a napok?
– Szeretem a nyugalmat, de azzal, hogy egyetlen kollégájának sem mondok nemet, tartozom mindazoknak, akik szurkoltak értem, akiktől gyönyörű sms-eket kaptam a meccs után és akik most bizonyára kíváncsiak rám. A késői időpont ellenére a magyar tévénézők ötven százaléka nézte a bokszolásomat, és szerintem 99 százalékuk örült a győzelmemnek.
– Felmerül egyáltalán, hogy van, aki nem? Bár kétségtelenül ön az örökös meglepetés. Mintha az emberek nem akarnák megtanulni, hogy Erdei Zsolt legyőzhetetlen bajnok.
– Szeretem, ha lebecsülnek. Ez a sikerem egyik kulcsa. Nekem Columbo felügyelő gyerekkorom óta a példakép, a kis, jelentéktelennek látszó szivaros ember a kopott ballonkabátjában, akinek mindig van még egy kérdése, aki a végén csalhatatlanul megtalálja a gyilkost. Én is ilyen Columbo-féle ember vagyok, kis senkiházi, köpcös, hiszen még a saját súlycsoportomban is alacsonynak számítok, kicsit alamuszi, aki azonban, ha kell, odavág. Az ellenfeleim is gyakran követik el azt a hibát, hogy lenéznek. A nézők meg sajnálni szoktak, hogy szegény Zsolt, nem elég kemény, megint packáznak vele. Sokan azért becsmérelnek, hogy unalmas vagyok. Még a mostani győzelmem után is olvastam olyat a Profiboksz.hu-n, hogy gyáva Erdei. A fanyalgóknak úgysem lehet soha betömni a szájukat.
– Fragomeni is lebecsülte?
– Ő nem. Láttam a szemében az izgalmat és a félelmet.
– Lehet, hogy az a fanyalgás oka, hogy Kokóhoz hasonlítják, aki médiaszemélyiség volt, vállalkozó, kedves és magabiztos fickó. Önnek meg a bokszon kívül nincs másik, látványos élete.
– Kokó nemzeti hős volt, de már jöttek utána mások, és mindig lesznek majd újak. Ez így van rendjén. Nekem valóban a boksz volt sokáig az egyetlen életem, és másfél évvel ezelőtt még ezen az egy lábon álltam. De azóta megváltoztak a dolgok. Most már ki van találva a jövő.
– Ez lesz az utánpótlás-nevelés?
– A tanítás valóban a legfontosabb ebben a jövőben. Be akarom fejezni a szakedzőit a Testnevelési Egyetemen. Egy évem már megvan. És akkor megvalósulhat az álmom, az a kis bokszklub, amelyikben a tehetséges gyerekeknek nem kell fizetniük a felszerelésért, ahol tényleg a legjobbak sportolhatnak, nem azok, akik megengedhetik maguknak. Még emlékszem arra, mekkora szám volt, amikor megkaptuk a KSI-ben az első bokszcipőt. Még tízszer jobban akartam bokszolni! Szeretnék jó bunyósokat kinevelni, gyerekeket, akik az utcáról bejönnek, és a tengés-lengés helyett a sportot választják, abban vezetik le rengeteg energiájukat. Nekem is túl sok volt az energiám, és amíg meg nem találtam a sportot, a bokszot, addig kényszerből sok rosszaságot csináltam. De amikor elkezdtem bunyózni, villámcsapásszerűen megváltoztam. És nem csak azért, mert az edzőteremben azt hallottam, hogy a civil életben a bokszoló nem üt. Hanem mert egyszerre az a sok energia értelmet, célt kapott. Tehát olyan klubot kell felépíteni, amelyik támogatja a tehetségeket, amelyik megfogja és megtartja azokat a gyerekeket, akiket a társadalom ma elenged. Az lesz a neve: Madárfészek.
– Vagyis meg fog élni a bokszból?
– Abból biztosan nem. A magyar ökölvívás most nagy bajban van, de olyan a hagyománya, hogy mindig fel tud hozni kiváló sportolókat. Már működnek azok a vállalkozásaim, amelyek biztosítják majd a hátteret.
– Ahogy tudom, nagy üzleti érzéke nincs.
– Nem is én irányítom ezeket. Én nem szeretnék mást, csak az utánpótlás-neveléssel foglalkozni.
– Korábban azt nyilatkozta, pontosan tudja, meddig akar bokszolni. Nyilvános már az időpont?
– Még nem mondhatom meg.
– Mégis mi még a cél?
– A legjobb akarok lenni a világon.
– Melyik súlycsoportban?
– Nekem a félnehézsúly a súlycsoportom, normális állapotomban 82–83 kiló vagyok. A cirkálósúly, amelyikben most bajnok lettem, a 79,3 és 90,7 kilogramm közöttiek súlycsoportja. Akik abban indulnak, azok rendszerint 97 kilóról fogyasztanak. Egyszóval nem az én méreteim.
– Most, hogy ismét bizonyított, végre megrendelői helyzetbe került az Universumnál?
– Ott soha nem lesz egyetlen sportoló sem megrendelő. Ha én menedzser lennék, biztosan felkopna az állam, mert nem tudnám nem képviselni a bokszolót. Az ő szemszögükből viszont érthető, ahogy működnek. Egyetlen közös célja van a klubnak és a bokszolónak: mindegyik pénzt akar keresni. Nekem a szerződésem szerint két év alatt öt meccset kell biztosítaniuk. Ennyi a kötelezettségük. Persze én is úgy gondolom, hogy ha már a bokszra tettem fel az életemet, akkor megérdemlem, hogy meglegyen a biztos jövőm. Meg vannak más szempontjaim is. Sportoló vagyok, aki nemcsak a csúcsra tör, de híres arról, hogy mindig korrekt, fair play játékos. És ez a korrektség rendszerint az ellenfeleimre is ráragad.
– Nem szokott félni meccs előtt?
– Imádok bunyózni, ha valamitől, akkor a vereségtől, a kudarctól félek. Ne higgye, hogy az ütés fáj! De a fáradtság, az nagyon tud fájni.
– És honnan van az erő, hogy felálljon a padlóról? Mert ez a mostani nem az első eset volt.
– Azt nem tudom. De nem véletlen, hogy sok ellenfelem visszalépett már. Mert szunnyadó vulkán vagyok, és ezt egyre többen megtapasztalják.

Rendkívüli, 14 vármegyére szóló figyelmeztetést adtak ki felhőszakadás veszélye miatt