Kissinger azóta számos alkalommal közölt cikkeket a befolyásos lapban és nem csak latin-amerikai témájú elemzéseket, amelyekben az egyértelmű koncepciót hiányolja a térségi politikában. Nem valószínű, hogy Kissinger továbbra is az események tétlen szemlélője. A tavaly nyári argentin részleges parlamenti választások után kialakult patthelyzet után decemberben például személyesen találkozott a volt argentin elnökkel, Eduardo Duhaldéval (2002–2003). Mint ismeretes, 2002 januárjában, az argentin államcsőd kellős közepén ő vette át a csaknem teljesen privatizált ország irányítását, és hajtotta végre a nemzetközi pénzintézetek könyörtelen utasításait a kiszolgáltatott helyzetbe került ország ellen. Ám Duhalde pártfogoltja és utódja, Néstor Kirchner – 2003–2007 – 180 fokos fordulattal a nyíltan Amerika-ellenes venezuelai Hugo Chávezhez közeledett, ezért a Washingtonban jobban bízó nemzetközi hitelezők bevetették az ország ellen a szinte mindig hatásos fegyvert, a hitelstopot is. A találkozó után Duhalde bejelentette, hogy 2011-ben ő is indul az elnökválasztásokon.
De nem csak Kissinger érdeklődik a térség ügyei iránt: Uruguay három éve kérte Kissinger kiadatását az Egyesült Államoktól, amiért az úgynevezett Kondor-hadművelet során támogatta a hatvanas–hetvenes években bevezetett dél-amerikai – perui, brazil, argentin vagy chilei – diktatúrákat, akárcsak a viszonylag kicsi Uruguayban is (1973–1985). Az uruguayi bíróság szerdán ítélte 30 évi börtönbüntetésre a most 81 éves Juan María Bordaberry volt elnököt (1971–1976), amiért részt vett az 1973. június 27-én végrehajtott puccsban, és bizonyíthatóan felelős volt több ellenzéki eltűnéséért vagy haláláért. Tavaly augusztusban pedig a Clarínban jelent meg egy elemzés, amelyben a CIA nemrégiben nyilvánosságra hozott adataiból egyértelműen kiderült: Kissinger és elnöke, Richard Nixon már 1971 végén arra biztatta az akkori brazil diktátort, Emilio Garrastazú Médici tábornokot (1969–1974), hogy segítsen neki megbuktatni a chilei elnököt, Salvador Allendét. A tábornok cserében azt kérte tőle, hogy védje meg a brazil államot a Világbanktól.
1999 és 2006 között az Egyesült Államok befolyása jelentős mértékben visszaszorult a térségben, de a tavalyi vértelen hondurasi puccs óta mintha fordult volna a kocka: Chilében Washington-párti elnököt választottak, Argentínában nagyon rosszul áll a baloldali kormány szénája, Paraguayban meg puccsot fontolgat a baloldali elnök ellenzéke.
Két tehervonat szakított szét egy átjáróban elakadó autót Komáromnál