Üresen áll a Verseny utcai piac

Feljelentette a rendőrségen a Magyar Piac Védegylet jogi képviselője Xantus Juditot, a VIII. kerület jegyzőjét, mert véleménye szerint jogtalanul rendelt el több millió forintos beruházásokat a Verseny utcai bolhapiacon. Tatár József ügyvéd elmondta, azért kellett az árusoknak elhagyniuk a standjaikat, mert a kerület szerint a piacnak nem volt működési engedélye, ugyanakkor később tudták csak meg: Józsefváros hosszú távú fejlesztési terveiben a területen nem lehet piac a jövőben.

Velkei Tamás
2010. 03. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Népes küldöttség kereste fel hivatalában Xantus Juditot, Józsefváros jegyzőjét tavaly szeptemberben, arra kérve, hogy függessze fel a bolhapiac bezárását. Korábban ugyanis a jegyző a Verseny utca és a Dózsa György út torkolatában található Novák piac kapujára egy határozatot függesztett ki, amelyben tudatta a vállalkozókkal: egy hónappal később a hatóság lezárja a területet. Az elkeseredett árusok aláírásgyűjtésbe kezdtek, petíciót írtak a jegyzőnek, amelyben arra kérték, adjon türelmi időt a piac új üzemeltetőjének, hogy a működési engedélyt beszerezhesse.
Tatár József, a Magyar Piac Védegylet ügyvédje, aki a piac tulajdonosának, az Alpokalja Idősek Otthona Kft.-nek érdekeit védi, közölte: időközben a cég beszerzett minden addig hiányolt szakhatósági engedélyt, ám a jegyző ígérete ellenére sem nyitotta ki a piacot arra hivatkozva, hogy a kerület fejlesztési terveiben nem szerepel a területen piac. Az ügyvéd állítja: ezt a jegyzőnek korábban is tudnia kellett, ám ennek ellenére különböző beruházásokat rendelt el a piac kerítésein belül, így parkolók és illemhelyek létesítést, ami a bérlőnek húszmillió forintos kiadást jelentett. Ezért jelentette fel az ügyvéd a jegyzőnőt a rendőrségen.
– Gátolni akarják a hagyományos piacokat a multik érdekeit kiszolgálva, ezért vizsgálták felül a már kiadott piaci engedélyeket, és ezért nem hagynak élni bennünket sem – szögezte le Tatár József. Elmondta: bonyolítja a helyzetet, hogy a piacon található 95 pavilon tulajdonosa rendelkezik engedélylyel, azonban állítása szerint őket megfélemlítették, ha kinyitnak, minden nap számíthatnak a szakhatóságok ellenőrzésére. Így a szegények vásárlóhelyének standjai továbbra is üresek. Ez így is marad, ha a kerületen múlik, a rendezési terv szerint ugyanis piac nem működhet a helyszínen – tudtuk meg Kovács Gabriellától, az önkormányzat általános igazgatási irodájának ügyosztályvezetőjétől. Hozzátette: a bérlő fellebbezett a kerület döntése ellen, ám az államigazgatási hivatal arra még nem reagált. Szerinte jelenleg itt tart az ügy, megjegyzi azonban, hogy már többször is kénytelenek voltak bezárni a piacot, amelyet eddig is a hatályos jogszabályok alapján lakatoltak le.
Xantus Judit lapunktól értesült a feljelentéséről. Elmondta: nem is állt kapcsolatban az árusokkal, csak „belecsöppent” az ügybe, amikor őt kereste meg a küldöttség petíciójával. Ugyancsak lapunktól hallott arról, hogy ő rendelt volna el egy 20 millió forintos piaci fejlesztést. – Csak azokat a pavilonokat bontattuk le, amelyeket illegálisan emeltek a piac területén – szögezte le, hozzáfűzve, hogy folyamatosan bírságolták az üzemeltetőt, mert több pavilont épített a megengedettnél.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.