Néhány éves időtartamra építmény- és telekadó-kedvezményt kapott 1996-ban a gödöllői önkormányzattól az akkor betelepült Sony, de az állam is adott kedvezményt a cégnek, például hozzájárulást folyósított a munkahelyteremtéshez és az eszközbeszerzéshez – tájékoztatta lapunkat tegnap Fábián Zsolt. A gödöllői önkormányzat polgármesteri szaktanácsadója hozzátette, hogy e kedvezmények az ezredfordulóra lefutottak. Később, 2004–2005 körül arról is szó volt, hogy a Sony fejlesztene a városban, s új termékeket is elkezdtek gyártani Gödöllőn, sőt azt tervezték, hogy a termékfejlesztési csoportot is ideköltöztetik, de végül ez csak elképzelés maradt. Az alkalmazottak legnagyobb létszáma 1000-1200 fő volt, a munkaerőt főként a környékről toborozták munkaerő-közvetítők bevonásával. Ugyanakkor mára a létszám 540 főre csökkent, a dolgozók kevesebb mint fele gödöllői lakos. A város a decemberre várható elbocsátások után tehát a Sonytól ennyi munkanélkülire számíthat, s az állásukat veszített embereknek kevés a lehetőségük, ami jövő tavasszal komoly problémát jelenthet.
– Abban bízom, hogy a Sonynál eltöltött idő jó ajánlólevél lesz, és sikerül olyan munkáltatót találni, amelyik átveszi az elbocsátottakat – közölte lapunkkal Fábián Zsolt, hozzátéve, hogy a japán társaság igyekszik maga helyett másik betelepülő céget találni. Elvégre több milliárd forintot ér a Sony kezében lévő épületegyüttes a tizennégy éves, rendesen karbantartott, húszezer négyzetméteres csarnokkal és a gépparkkal, s egy beszállítói kör is kiépült már a környéken. A polgármesteri szaktanácsadó szerint az lenne a legjobb megoldás, ha tudnának találni egy elektronikai céget. A szakember erre lát is esélyt, hiszen, mint mondja, a Sony nyomán többen letelepültek Gödöllőn – olyan cégek is, mint az Avon –, mert úgy gondolták, hogy ha a japán vállalatnak megfelel ez a környezet, akkor nekik is jó lesz.
Gémesi György polgármester egyebek között abban látná a megoldást, hogy a Magyar Posta Gödöllőre tervezett logisztikai központjának küszöbön álló építése elé nem gördül több akadály. Egy őszi munkakezdés esetén már akár a jövő nyáron 750 új álláshirdetés jelenhetne meg a városban. A postai szolgáltatások 2012-es liberalizációjára készülő állami cég saját erőből szeretné felépíteni új logisztikai központját. Bár az engedélyek, sőt a kiviteli tervek is készen állnak már, az ötmilliárdos beruházás egyelőre azért nem indulhatott el, mert mint a polgármester fogalmazott: „a létesítmény felépítésére kiírt első pályázat a közbeszerzési törvény viszontagságainak esett áldozatul”.
Kigyulladt egy raktár Újpesten