Hiába ítélték el jogerősen adócsalás miatt a Kulcsár-üggyel összefüggésben Kodela Lászlót, a mai napig ő lehet a Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadó elnök-vezérigazgatója. Kodelát, aki a Medgyessy-kormány idején, 2002 és 2003 között a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) helyettes államtitkára volt, tavaly 8,1 millió forintnyi pénzbüntetésre ítélte a Fővárosi Ítélőtábla másodfokon. Az elsőfokú ítélet után Kodela László arra hivatkozva nem távozott a százszázalékosan állami tulajdonú társaságtól, hogy másodfokon úgyis fölmentik majd. Ám miután másodfokon is elmarasztalták, immár azzal magyarázkodott, hogy mindössze adójogszabályok értelmezéséről van szó.
Kodela László tegnap lapunknak úgy nyilatkozott: a pénzbüntetés befizetésével mentesült a hátrányos jogkövetkezmények alól, így sem jogi, sem lelkiismereti indokát nem látja, hogy távozzon a kiadó éléről. Hozzátette: miután felülvizsgálati kérelmét elutasította a Legfelsőbb Bíróság, ősszel perújítást kezdeményez. A kiadó vezetésével kapcsolatban megjegyezte: ez egy bizalmi poszt, amelyre az éppen aktuális kormányzat a neki megfelelő embert nevezi ki. Éppen ezért megértéssel fogadja, ha az új kormányzat meneszti, de ha igényt tartanak a munkájára, annak is örül. Kodela László rámutatott, 2013-ig szóló határozott idejű szerződése van, amely alapján fölmentése esetén egyévi fizetés (nettó kilencmillió forint) jár neki. Hozzáfűzte: szerinte a nettó 750 ezres havi fizetése a húszszázalékos prémiummal együtt sem tekinthető sztárgázsinak.
Eközben egy lapunk birtokába került levél fellebbenti a fátylat a közlönykiadónál folyó oktalan pazarlásokról. A vállalat dolgozói által a tulajdonosi jogokat gyakorló Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatójának írt januári segítségkérő levél szerint a kiadó hat-hét éve „az ejtőernyővel érkező káderek leszállóhelye”, illetve „semmilyen hasznot nem hozó egyének és cégek kifizetőhelye lett”. A levél szerint ilyen ejtőernyős maga Kodela László is. A levélírók szerint a legfontosabb kérdés, hogy „a Magyar Közlöny előfizetéséből származó pénzből mennyit fordítanak a kiadvány előállítására, és mennyit a »vízfej« eltartására”.
Lapunk is írt már azokról a balliberális ejtőernyősökről, akikre a levélírók utalnak. Például a Magyar Közlöny szerkesztőbizottságának elnöke mind a mai napig Petrétei József, aki a 2006. őszi rendőrterror idején a rendőrséget felügyelő Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium vezetője volt, és dicstelen szerepvállalása miatt várhatóan a véres eseményeket vizsgáló parlamenti albizottság is meghallgatja majd. Felbukkant a közlönykiadó szerkesztőségében a Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök korábbi üzlettársaként kétes hírnevet szerző Rákosi Ferenc, valamint Kondorosi Ferenc, aki a Gyurcsány-érában a rendészeti tárca államtitkáraként dolgozott.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?