Botrányba fulladt az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda (OFFI) Zrt. hétfői vezetői értekezlete, miután a vezérigazgató, a korábban Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök kabinetfőnök-helyetteseként ténykedő Kisfaludy Zoltán paranoiásnak minősítette helyettese, Elter István egyik javaslatát – értesült a Magyar Nemzet. Lapunk úgy tudja: Elter arra kérte Kisfaludyt, hogy menessze két bizalmi emberét, a cég megbízott jogtanácsosát, Dékány Lászlót, illetve a pénzügyi vezetőt, Herkó Katalint. Dékányt irreálisan magas, körülbelül havi bruttó egymilliós fizetése miatt, Herkót pedig azért, mert Kisfaludy szabadsága idején a vezérigazgató-helyettes kifejezett utasítása ellenére sem volt hajlandó átadni bizonyos szerződéseket, s ezzel Elter szerint függelmi vétséget követett el. Információink szerint az OFFI munkatársai körében az is visszatetszést keltett, hogy a csupán megbízási szerződéssel rendelkező jogtanácsos egy újonnan 10-15 milliót érő szolgálati BMW-t kapott az állami cégtől használatra. Mindezek ellenére Kisfaludy Zoltán kiállt két bizalmi embere mellett, és nem volt hajlandó eltávolítani őket.
Amint arról beszámoltunk, Kisfaludy Zoltán még tavaly tavasszal lett az OFFI vezérigazgatója. Annak ellenére választották ki pályázat útján a posztra, hogy életrajza szerint egyetlen napot sem dolgozott a magánszférában, ráadásul egy idegen nyelvet sem beszél társalgási szinten, ami egy fordításokkal foglalkozó cég esetében meglehetősen szokatlan. (Németül középfokon, angolul pedig alapfokon tud – legalábbis az életrajza szerint.) A közhitelű, teljes bizonyító erejű fordítások készítésével foglalkozó OFFI tulajdonosi jogait a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. gyakorolja.
Kisfaludy Zoltán 1992-ben kezdte a pályafutását az Országgyűlés Hivatalában köztisztviselőként, majd 2002 és 2004 között ugyanitt kabinetfőnök-helyettesként dolgozott. Ezután az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumban Petrétei József tárcavezető mellett kabinetfőnökként tevékenykedett 2007-ig. Itt többek között az volt a feladata, hogy a rendészeti miniszter munkáját közvetlenül támogassa, méghozzá egy olyan időszakban, amelyben például a 2006. őszi tömeges rendőri jogtiprások történtek. Később a Miniszterelnöki Hivatal szakállamtitkára lett. Utóbbi poszton azt a Pimper Richárdot váltotta, akit egy hatmillió forintos, hibáktól, elavult információktól és plagizálásoktól hemzsegő tanulmány megrendelése miatt menesztettek a szakállamtitkárságról. Emellett ideiglenesen Kisfaludy vezette a személyügyi államtitkárságot Szetey Gábor távozása után. Kisfaludy Zoltán tavaly 4,1 millió forintot kapott szabadságmegváltás és külön juttatás címén, miután távozott a kancelláriáról.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját