Ingatlanvádak Erzsébetvárosban

Három erzsébetvárosi ingatlan bűncselekménygyanús eladása miatt tett feljelentést a napokban a kerület fideszes frakcióvezetője. Az áron aluli értékesítések kísértetiesen hasonlítanak a Hunvald György-féle gyanús ügyletekre, amelyek miatt az MSZP-s polgármester tavaly óta előzetesben ül.

2010. 07. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Letartóztatások miatt elhal a csendrendelet? Módosítják az erzsébetvárosi csendrendelet-tervezetet annak benyújtása előtt, így az bizonyos, hogy nem kell éjfélkor bezárniuk a szállodákban üzemelő vendéglátó-ipari egységeknek, illetve azon vendéglőknek és éjjel-nappali boltoknak, amelyek nem forgalmaznak alkoholt – mondta Gergely József, a VII. kerület szocialista alpolgármestere. Az új rendelettervezet azt is tartalmazza, hogy ha sikerül a vendéglátósoknak a környező házak lakóival megállapodniuk, akkor tovább is nyitva tarthatnak. Az érdekelt vendéglátósok és szimpatizánsok tegnap demonstráltak a tervezet ellen, szerintük az önkormányzatot is kár éri. Eddig egy közösségi portálon hatezren álltak ki a tervezet ellen. Puskás Attila Sándor, a Szövetség Erzsébetvárosért képviselője arra hívta fel a figyelmet, hogy Hunvald György (MSZP) polgármester és Gál György (SZDSZ) képviselő előzetes letartóztatása miatt a testület mai ülésén nem lesz meg a koalíciós többség a tervezet elfogadásához. (MTI)


Hűtlen kezelés gyanújával büntetőfeljelentést tett szerdán Vattamány Zsolt, Erzsébetváros fideszes frakcióvezetője három önkormányzati ingatlan törvénysértő eladása, illetve apportálása miatt, amelyek – az általa megkérdezett szakértők gyanúja szerint – jelentős vagyonvesztést okozhattak a kerületnek. A politikus lapunknak elmondta, a feljelentés az Almássy téri Szabadidőközpont, az Akácfa utca 61. alatti öregek napközi otthona, valamint a Kertész utca 23. szám alatti ingatlan bűncselekménygyanús értékesítésére hívja fel a nyomozók figyelmét. Mindhárom ügyletet abban az időszakban ütötték nyélbe, amikor Hunvald György (MSZP) polgármester még szabadlábon volt. Továbbá az is összeköti az eladásokat, hogy mindhárom ellen hevesen tiltakoztak a kerület lakosai és civil szervezetek.
Vattamány Zsolt kifejtette: az Almássy téri Szabadidőközpontot 2007 szeptemberében adta el az önkormányzat, de a 780 milliós vételárból csupán 470 milliót utalt át a vevő. – Ugyanakkor még a teljes összeg is mélyen a valós piaci ár alatt volt – mutatott rá a frakcióvezető. Kiemelte: a vevő még akkor vett fel körülbelül 700 milliós kölcsönt az ingatlanra, amikor az az önkormányzat tulajdonában volt, ráadásul a korábbi bérlőnek is 150 millió forintot fizettek ki tisztázatlan körülmények között.
A fideszes politikus szerint ugyancsak hűtlen kezelés gyanúját veti fel a Kertész utca 23. alatti háromszintes épület 2004 decemberében történt eladása, amelyért a 160 milliós vételár helyett mindössze 26,3 millió forint folyt be az önkormányzathoz. A mélyen áron aluli értékesítést az is jól mutatja, hogy a vevő 453 milliós (tehát a ténylegesen kifizetett összeg 17-szeresére rúgó) jelzálogkölcsönt vett fel az ingatlanra. Vattamány Zsolt rámutatott: az épületet megszerző, majd azt – civil szervezetek és kerületi lakosok szerint indokolatlanul – lebontó társaság hátterében offshore-cégek állnak, vagyis az önkormányzat vagyona végső soron ciprusi offshore-számlákon kötött ki.
A harmadik épületet, az Akácfa utcai öregek otthonát 2008 januárjában apportálta az önkormányzat az Akácfa Udvar Építőipari és Ingatlanforgalmazási Kft.-be, Vattamány Zsolt szerint áron aluli, 176 milliós értéken. Ezután az önkormányzatot kisebbségi tulajdoni szintre szorították vissza, majd a kft. másik tagja az általa vállalt törzsbetét összegét, 177 millió forintot – a kerület jóváhagyásával – kölcsönként visszavette. A Fidesz frakcióvezetője úgy látja: ez felveti a sikkasztás gyanúját. Hozzátette: a kft. még egyetlen forint osztalékot sem fizetett az önkormányzatnak, miközben a kerület elvesztett egy műemléki környezetben álló, fontos célokat szolgáló ingatlant. A politikus arra kérte a jegyzőt és az alpolgármestert, hogy függessze fel az önkormányzat vagyonát érintő döntéseket, illetve az idősotthon kiürítését. Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője lapunknak megerősítette: szerdán vették kézhez a feljelentést, és három napon belül döntenek arról, hogy nyomozást indítanak, elutasítják a feljelentést, vagy feljelentéskiegészítést rendelnek el, netán más hatósághoz továbbítják az irományt.
Eközben a vádirat ismertetésével megkezdődött tegnap a Terézvárosi Vagyonkezelő volt vezérigazgatójának a büntetőpere. Kovács Pétert a VI. kerületi Bajcsy-Zsilinszky út 61. szám alatti önkormányzati tulajdonú üzlethelyiség értékesítése kapcsán vesztegetéssel (mint bűnsegédet) vádolja a Központi Nyomozó Főügyészség.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.