Kiderült, hogy nem volt alkalmas a rendőrség vezetésére, ezért ajánlotta fel a lemondását a Magyar Televízió (MTV) székházának 2006. szeptember 18-i ostroma után Petrétei József. Erre az akkori igazságügyi és rendészeti miniszter utalt tegnap azon parlamenti albizottság előtt, amely a 2002 és 2010 között (különösen 2006 őszén) az állam által elkövetett politikai szabadságjogsértéseket vizsgálja. Petrétei szerint a rendőrség kudarcáért valakinek vállalnia kellett a politikai felelősséget. (Ehhez képest lemondását nem fogadták el, és csak 2007-ben távozott a posztjáról – a szerk.) Emlékei szerint kétszer vagy háromszor is beszélt otthonról Gyurcsány Ferenccel a székház ostromakor, de azt állította, a volt miniszterelnök nem utasította őt semmire, csupán tájékoztatást kért az eseményekről. Hogy az akkori kormányfő őt megkerülve adott-e utasítást a rendőri vezetésnek, arra nem tudott válaszolni. Ezek után több bizottsági tag is emlékeztetett: Gyurcsány ismerte be a TV2-nek nyilatkozva, hogy utasította a rendőri vezetést az épület megvédésére. Petrétei közölte: ő nem hallotta ezt a nyilatkozatot, de elképzelhető, hogy az események hatására mondhatta ezt a volt kormányfő.
Gulyás Gergely (Fidesz), az albizottság elnöke mindezt úgy értékelte: ha Gyurcsány a miniszter megkerülésével adott ki parancsot a rendőrségnek, az törvénysértés gyanúját veti fel. Petrétei hangsúlyozta: ő nem adott konkrét utasítást a rendőrségnek, mivel értelmezése szerint erre a rendőrségi törvény nem ad felhatalmazást. A volt miniszter szerint inkább dilettantizmus, mintsem szándékosság vezetett az elkövetett szakmai hibákhoz. Közölte: fontosabbnak érezte a szakmai hiányosságok feltárását, mint konkrét személyek felelősségre vonását. Arra a kérdésre, miért tüntette ki az akkori budapesti és országos főkapitányt, Gergényi Pétert és Bene Lászlót, azt felelte: méltatlannak érezte a menesztésüket az úgynevezett Zsanett-ügy miatt. Révész Máriusz (Fidesz), akit 2006. október 23-án eszméletvesztésig vertek a rendőrök, megjegyezte: cinikusnak érzi, hogy kitüntették a véres események két fő felelősét. Petrétei számos kérdésre nem válaszolt érdemben arra hivatkozva, hogy már nem emlékszik.
Meghallgatták Papp Károlyt, a Készenléti Rendőrség parancsnokát is, aki annak idején elkészítette az október 23-i rendőri fellépést kiveséző jelentést, s segédkezett a székházostrom rendőrszakmai hibáit feltáró Ignácz-jelentésben. Papp kiemelte: szeptember 18-án és október 23-án is több esetben figyelmen kívül hagyták a rendőrszakmai szabályokat, hiányoztak a biztosítási tervek, a parancsnokok a rossz helyzetértékelések után rossz döntéseket hoztak. A dandártábornok törvénytelennek ítélte azt az országos rendőr-főkapitányi utasítást, amely megengedte az azonosító jelvények mellőzését. A testület jövő héten alacsonyabb beosztású rendőrök, ősszel pedig Gyurcsány Ferenc meghallgatását tervezi.
Így alázza meg Magyar Péter rendszeresen a nőket - videó