Egerben tíz bemutatót tartanak a 2010–2011-es évadban: a nagyszínpad repertoárját bővíti Csiky Gergely Prolik című tragikomédiája, Paul Claudel Selyemcipője, valamint Mihail Bulgakov Mester és Margaritája és Huszka Jenő Gül Baba című daljátéka. A Barta Dóra vezette tánctagozat Mozart Requiemjére komponált modern táncelőadással nyitja az őszt, majd a La Fontaine Állatmesék című meséi inspirálta táncjátékot állítják színpadra. A stúdiószínpadon a pénzhiány miatt kevesebb előadás lesz: Fábri Péter Látogatók című színpadi játéka mellett folytatódik a Hírlap-színház-projekt is. Bár Csizmadia Tibor szerződése az évad elején lejár, csak az önkormányzati választások után ír ki közös pályázatot a megyei, illetve városi önkormányzat a Gárdonyi Géza Színház igazgató-főrendezői posztjának betöltésére.
Veszprémben az eddigi hagyományokhoz képest nagyobb hangsúlyt kap a könnyű zenés színházi műfaj. A Petőfi Színház szeptember 24-én az Anna Karenina című magyar musicallel kezd. Tolsztoj regényének zenés változatát, amelyet Miklós Tibor és Kocsák Tibor írt, Szerednyei Béla rendezi. Ugyanezen a napon tartják a kisszínpad névadó ünnepségét is, amely a Latinovits–Bujtor Játékszín nevet fogja viselni. A Petőfi Színház bejáratánál a tavaly elhunyt igazgató, Bujtor István tiszteletére emléktáblát is avatnak. Oberfrank Pál, a teátrum igazgatója két új rendezőt kért fel egy-egy munkára: Dömölky János O’Neill Utazás az éjszakába című tragédiáját a játékszínben, Keszég László A Noszty fiú esete Tóth Marival című darabot a nagyszínpadon viszi színre. Premier lesz még Shakespeare Szentivánéji álom című vígjátéka, amelynek egyik főszerepét Eperjes Károly játssza, illetve Zerkovitz Béla–Szilágyi László Csókos asszony című operettje, amelyet Oberfrank Pál rendez, illetve a Figaro házassága című vígjáték Valló Péter vezetésével. A színház évadnyitó ülésén Talabér Márta, a fenntartó Veszprém Megyei Közgyűlés fideszes alelnöke azt hangsúlyozta, bár négy évvel ezelőtt szétesőben volt a teátrum, a 2008-as vezetőváltás azonban bebizonyította, lehet Veszprémben jó színházat csinálni.
A nyíregyházi teátrum is költségvetési nehézségekkel kezdi a 2010–2011-es évadot, mivel a támogatási pénzek egy részét nem kapta még meg a Móricz Zsigmond Színház. Tasnádi Csaba direktor elmondása szerint a 400 millió forintos éves költségvetésből 75 millió forint hiányzik, az intézmény jelenleg a jegy- és bérletértékesítésből származó pénzből tartja fenn magát. De a harmincéves teátrum így is tíz új előadással készül az évadban: Shakespeare Rómeó és Júliája mellett színpadra kerül Fenyő Miklós és Tasnádi István Aranycsapata, Szakonyi Károly Adáshiba című komédiája, A kaland című Márai-színmű, valamint Lengyel Menyhért vígjátéka, A waterlooi csata. A Krúdy-kamarában is színes program ígérkezik: Weöres Sándor Psyché, Spiró György Koccanás és Miroslav Krleza Agónia című műve mellett Lázár Ervin Szegény Dzsoni és Árnikája, valamint A kelekótya tündér című zenés mesejáték váltja itt majd egymást.
A Besenczi Árpád vezette zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban kilenc bemutatót tartanak. Az első Lázár Ervin A kisfiú meg az oroszlánok című zenés mesejátéka lesz szeptember 24-én. Repertoárra kerül még Csehov Cseresznyéskertje, a Minden jót, Elling című színmű és Szigligeti Ede Liliomfija. A zalaegerszegi színház is csatlakozott a szolnoki teátrum által életre hívott Ádámok és Évák ünnepéhez, amelyen a helyi és környékbeli iskolák közös előadáson mutatják majd be Madách Imre Az ember tragédiájának különböző színeit.
Az ország legrégebbi kőszínháza, a Miskolci Nemzeti Színház többek között Peter Shaffer Amadeus című darabját, Mascagni Parasztbecsület című operáját és Moličre A képzelt beteg című vígjátékát mutatja be. A kamaraszínház és a játékszín premier-előadásai között szerepel Gabnai Katalin A mindenlátó, Schiller Ármány és szerelem, Mrozek Tangó és Alfieri Hat hét, hat tánc című darabja.
A Balázs Péter igazgatása alatt működő szolnoki Szigligeti Színház Molnár Ferenc Az üvegcipő, Bródy Sándor A tanítónő, Schiller Ármány és szerelem című műve mellett több zenés produkcióval is készül az új évadra. Kacsóh–Heltai– Bakonyi János vitéz című daljátéka mellett bemutatják Eisemann Mihály Én és a kisöcsém című operettjét, valamint Andrew Lloyd Webber Jézus Krisztus Szupersztár című musicaljét. Az augusztus közepén megnyitott új Szín-Mű-Helyben is lesznek kamara-előadások: Márai Sándor Kaland című színdarabja és Milne Micimackója.
Rátóti Zoltán szeptember 1-jével kezdődően vezeti a kaposvári Csiky Gergely Színházat. Az új direktor követi az áprilisban váratlanul elhunyt Schwajda György által összeállított évadtervet. Október 1-jén mutatják be Babarczy László rendezésében Huszka Jenő Erzsébet című daljátékát, majd ugyanő rendezi meg Michael Frayn és Hamvai Kornél Szigliget című balmorálját is. Bemutatják még Csiky Gergely Nagymama című színművét, Molnár Ferenc Játék a kastélyban című darabját és a La Mancha lovagját is.
Pécsett a színház jelenlegi vezetőjének, Balikó Tamásnak 2011. február 15-én jár le a vezetői megbízása. E posztra pályázott Dörner György, Rázga Miklós és Márton András színművész, Béres Attila és Rusznyák Gábor rendező, valamint a teátrumot húsz éve vezető Balikó Tamás is. Döntés szeptember 18-án lesz.
Az új évad még Balikó vezetése alatt indul el: Joshua Sobol és Jávori Ferenc Gettó című zenés színműve lesz az első bemutató október 8-án. Bemutatják még Bereményi Géza Az arany ára című piaci játékát, Frank Wildhorn– Jack Murphy Rudolf című musicaljét, Molnár Ferenc A testőr című vígjátékát, Riederauer Richárd–Cameron McMillan A Jó és a Rossz kertjében című balettelőadását, Vajda János Mario és a varázsló, valamint Puccini Gianni Schicchi című operáját is.

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított