Ma a Koreai Köztársaságban bizonyosan hevesebben dobbannak a szívek, tudniillik az ország lakosságának 87 százaléka szeretné, ha Pjongcsang nyerné el a 2018-as téli ötkarikás játékok rendezését, amelyről a dél-afrikai Durbanben határoz a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB). A kandidálók közül a koreai városban a helyi támogatottság 92, Münchenben 60, a francia Annecyben csupán 51 százalékos. Amióta az újkori olimpiák rendezéséért megy a harc, Pjongcsangnál nincs pechesebb: a legutóbbi két pályázata úgy bukott el, hogy a szavazás első körében még a legtöbb voksot kapta! A 2010-es olimpiáért 51-et, míg Vancouver 40-et, Salzburg 16-ot, az osztrákok kiesése után azonban a kanadaiak nyertek 56-53-ra. A 2014-es rendezésért pedig a koreaiak úgy kaptak ki 51-47-re Szocsitól, hogy az első fordulóban az oroszok 34 szavazatával szemben nekik 36 támogatójuk volt, a szintúgy kitartó Salzburgnak 25, akiknek valamiért Pjongcsang ezúttal sem volt szimpatikus…
A NOB-tagok előtt ma délelőtt először München mutatkozik be, majd Annecy prezentációja következik, Pjongcsang kora délután zárja a sort. Minden város 45 percben ismertetheti pályázatát. A titkos szavazást 15.35-kor ejtik meg, s a befutó nevét Jacques Rogge, a NOB elnöke 17 órakor jelenti be.
Ha München győz, az első város lesz, amely nyári és téli olimpiai rendezést is elnyer. Az 1972-es müncheni olimpia előtt a németek 1936-ban Berlinben nyári, Garmisch-Partenkirchenben téli játékokat rendeztek, és a Bajor-Alpok síközpontja ezúttal is versenyhelyszín lenne. Franciaországban Párizs 1900-ban és 1924-ben volt házigazdája nyári olimpiának. Chamonix-ban (1924), Grenoble-ban (1968) és Albertville-ben (1992) téli játékokat rendeztek, és Chamonix a mostani francia pályázatban is szerepet kapott. A Koreai Köztársaság eddig csak egyszer adott otthont olimpiának – 1988-ban Szöulban nyárinak –, és szeretne egyről a kettőre jutni. Ami biztos: a téli álmok után ma eljön az ébredés.
Új számok. A NOB végrehajtó bizottsága tegnap úgy döntött, hogy a 2014-es téli olimpián a hódeszkások programjába bekerül a párhuzamos műlesiklás és a slopestyle, és utóbbi versenyszám a síakrobaták küzdelmeiben is helyet kap.
Orbán Viktor: Magyarország a középmezőny élére kerülhet a bérszínvonalban