Semjén: Társadalmi eutanázia lehet a több-biztosítós rendszer következménye

Semjén Zsolt ámokfutásnak nevezte azt, amit a kormány a több-biztosítós rendszer bevezetése tekintetében tesz. „Szakmai kérdésekre sem tud egyértelmű választ adni a kormány” – jelentette ki a KDNP elnöke szerdán Dunapatajon.

MNO
2007. 11. 14. 23:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ámokfutás az, amit a kormány a több-biztosítós rendszer bevezetése tekintetében tesz, melynek a következménye egyfajta társadalmi eutanázia lehet – mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke szerdán Dunapatajon. Ha nem az állam fizeti ki a multinacionális befektetőknek az extraprofitot, akkor mégiscsak az embereknek kell kifizetni – mondta Semjén Zsolt a lakossági fórumon.

A politikus szerint szakmai kérdésekre sem tud egyértelmű választ adni a kormány. Utalt a Gyurcsány Ferencnek feltett, de választ nem kapott egyszerű kérdésre, hogy ki fogja kifizetni a multinacionális befektetőknek az extraprofitját. „Hiszen nem azért fektetnek be a multinacionális cégek az egészségügybe, hogy Mari néninek és Józsi bácsinak jó legyen, hanem azért, hogy az extraprofitra tegyenek szert” – fűzte hozzá a KDNP elnöke.

Felhívta a figyelmet a lényegesen nagyobb működési kiadásokra, mert „egy OEP az egy bürokrácia, tíz magánbiztosító az tízszeres bürokrácia”. Semjén Zsolt szerint a legfelháborítóbb az, hogy „Gyurcsány Ferenc a saját politikai túléléséért és az SZDSZ kedvéért föláldozta a társadalombiztosítást és a szociális gondolat minimumát is”. A tervbe vett új kormányzati negyed építésével kapcsolatban megjegyezte, hogy minden lehetőséget megragadnak, hogy ne épüljön fel, de ha elkészül, akkor „azt közcélra, például oktatásra” fogja a következő, reményei szerint, Orbán-kormány használni.

Az ingatlanadó bevezetéséről azt mondta: a csődbe vitt ország terheit akarják az emberekkel megfizettetni. „A milliárdosok vannak abban a helyzetben, hogy gazdasági társaságok tulajdonában lévő villákban laknak, tehát ki tudják kerülni az ingatlanadót” – mondta. A KDNP elnöke kijelentette: a népszavazással a nép hangot adhat annak, hogy nem kér a Gyurcsány-kormányból. A közös magyar-román kormányülésre utalva Semjén Zsolt hangsúlyozta: a mindenkori magyar kormánynak kötelessége, hogy az autonómia kérdését felvesse, és az autonómia melletti elkötelezettségét nyilvánvalóvá tegye. A lakossági fórumon Simicskó István, a KDNP alelnöke, a nemzetbiztonsági bizottság elnöke is felszólalt. Kijelentette: „a biztonság a félelem nélküli életet jelenti”.

Fontosnak nevezte, hogy egy ország vegye számba azokat az értékeket, melyeket meg kell védeni. „A magyar honvédség jelenlegi állapotában nem képes megfelelni ennek a követelménynek” – tette hozzá. Simicskó István véleménye szerint az országnak nincs számottevő katonai ereje, melyre nem azért van alapvetően szükség, hogy bárhol bevessék, hanem a biztonság egyfajta garanciáját jelenti. Szava szerint nem lehet azt megtenni, hogy másokra bízzuk az ország biztonságát. A titkosszolgálatoknak történelemformáló szerepük van, ezért nem mindegy, hogy ki irányítja azt – mondta. A nemzetbiztonsági bizottság elnökeként hangsúlyozta: nem szerencsés az, ha egy NATO-tagország titkosszolgálatát egy KGB-akadémiát végzett ember vezeti.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.