Semjén: Társadalmi eutanázia lehet a több-biztosítós rendszer következménye

Semjén Zsolt ámokfutásnak nevezte azt, amit a kormány a több-biztosítós rendszer bevezetése tekintetében tesz. „Szakmai kérdésekre sem tud egyértelmű választ adni a kormány” – jelentette ki a KDNP elnöke szerdán Dunapatajon.

MNO
2007. 11. 14. 23:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ámokfutás az, amit a kormány a több-biztosítós rendszer bevezetése tekintetében tesz, melynek a következménye egyfajta társadalmi eutanázia lehet – mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke szerdán Dunapatajon. Ha nem az állam fizeti ki a multinacionális befektetőknek az extraprofitot, akkor mégiscsak az embereknek kell kifizetni – mondta Semjén Zsolt a lakossági fórumon.

A politikus szerint szakmai kérdésekre sem tud egyértelmű választ adni a kormány. Utalt a Gyurcsány Ferencnek feltett, de választ nem kapott egyszerű kérdésre, hogy ki fogja kifizetni a multinacionális befektetőknek az extraprofitját. „Hiszen nem azért fektetnek be a multinacionális cégek az egészségügybe, hogy Mari néninek és Józsi bácsinak jó legyen, hanem azért, hogy az extraprofitra tegyenek szert” – fűzte hozzá a KDNP elnöke.

Felhívta a figyelmet a lényegesen nagyobb működési kiadásokra, mert „egy OEP az egy bürokrácia, tíz magánbiztosító az tízszeres bürokrácia”. Semjén Zsolt szerint a legfelháborítóbb az, hogy „Gyurcsány Ferenc a saját politikai túléléséért és az SZDSZ kedvéért föláldozta a társadalombiztosítást és a szociális gondolat minimumát is”. A tervbe vett új kormányzati negyed építésével kapcsolatban megjegyezte, hogy minden lehetőséget megragadnak, hogy ne épüljön fel, de ha elkészül, akkor „azt közcélra, például oktatásra” fogja a következő, reményei szerint, Orbán-kormány használni.

Az ingatlanadó bevezetéséről azt mondta: a csődbe vitt ország terheit akarják az emberekkel megfizettetni. „A milliárdosok vannak abban a helyzetben, hogy gazdasági társaságok tulajdonában lévő villákban laknak, tehát ki tudják kerülni az ingatlanadót” – mondta. A KDNP elnöke kijelentette: a népszavazással a nép hangot adhat annak, hogy nem kér a Gyurcsány-kormányból. A közös magyar-román kormányülésre utalva Semjén Zsolt hangsúlyozta: a mindenkori magyar kormánynak kötelessége, hogy az autonómia kérdését felvesse, és az autonómia melletti elkötelezettségét nyilvánvalóvá tegye. A lakossági fórumon Simicskó István, a KDNP alelnöke, a nemzetbiztonsági bizottság elnöke is felszólalt. Kijelentette: „a biztonság a félelem nélküli életet jelenti”.

Fontosnak nevezte, hogy egy ország vegye számba azokat az értékeket, melyeket meg kell védeni. „A magyar honvédség jelenlegi állapotában nem képes megfelelni ennek a követelménynek” – tette hozzá. Simicskó István véleménye szerint az országnak nincs számottevő katonai ereje, melyre nem azért van alapvetően szükség, hogy bárhol bevessék, hanem a biztonság egyfajta garanciáját jelenti. Szava szerint nem lehet azt megtenni, hogy másokra bízzuk az ország biztonságát. A titkosszolgálatoknak történelemformáló szerepük van, ezért nem mindegy, hogy ki irányítja azt – mondta. A nemzetbiztonsági bizottság elnökeként hangsúlyozta: nem szerencsés az, ha egy NATO-tagország titkosszolgálatát egy KGB-akadémiát végzett ember vezeti.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.