A „három csapás” gyakorlata bevált Szlovákiában

Szlovákiában közel 40 százalékkal csökkent a gyilkosságok száma a „három csapás” törvény bevezetése óta. Míg 2002-ben 15 ezer, addig 2007-ben 9 ezer erőszakos bűncselekményt követtek el az országban. A törvényt először az Egyesült Államokban alkalmazták 1993-ban, Kaliforniában azóta negyedével esett vissza az erőszakos bűncselekmények száma. • Szigorúbban büntetné a visszaeső bűnözőket a Fidesz • Szakmai vitára küldené a „három csapás törvényt” Botka • „Az állam nem képes garantálni a védelemhez való jogot”• A „három csapásnál” is szigorúbb lenne Draskovics + Képek• Lázár: A „három csapás törvénnyel” elkerülhettük volna a tragédiákat

MNO
2009. 03. 03. 19:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A statisztikai adatok szerint a törvény életbelépése óta 36 százalékkal kevesebb erőszakos bűncselekményt követtek el Szlovákiában. Különösen a gyilkosságok száma csökkent. Ez nem csak a büntetések súlyosbításának, hanem a három dobás elvének is köszönhető. Eddig a gyakorlatban közel harmincszor alkalmazták a jogi normát, az elkövetők így akár életfogytiglani büntetést is kaphattak, míg enélkül mindössze öt-tíz évre ítélték volna őket.

Az eredményes statisztikák ellenére sokan most is bírálják – ahogy Szlovákiában nevezik – a „háromszor és elég” gyakorlatát. Többen alkotmánysértőnek találják, mások pedig visszamenőleges hatályát támadják, és embertelennek nevezik a jogszabályt. A szlovák alkotmánybíróság még nem hozott döntést az ügyben – jelenti a Hír Televízió pozsonyi tudósítója.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.