Salamon László kiemelte: a KDNP frakciója a Fidesszel együtt még 2006-ban terjesztette elő a mostani törvényjavaslattal azonos tartalmú alkotmánymódosítást. Javaslatuk napirendre vételét a kormánykoalíció számtalanszor elutasította – emlékeztetett. A kormány miért nem a Fidesz és a KDNP javaslatát vitatja meg, hiszen akkor már csak a részletes vita lenne hátra, és néhány héten belül szavazni is lehetne róla? – tette fel a kérdést.
Mint mondta, pártja nem támogatja a választási rendszer reformját, mert a kormány által javasolt tisztán listás választási rendszer azzal a hátránnyal jár, hogy túlzottan polarizált parlament jönne létre. Hozzátette: a tisztán listás választási rendszer létrejötte után nagy az esélye annak, hogy az ország kormányválságról kormányválságra bukdácsoljon.
Kiemelte azt is: a tisztán listás választási rendszerben megnő a távolság a választók és a képviselők között. Hozzátette: a tisztán listás választási rendszernek több a hátránya, mint az előnye. A KDNP-s képviselő szerint a kisebb parlament létrehozása során felszabaduló pénzösszegeket a parlament működési színvonalának emelésére kell fordítani úgy, hogy például kibővítik a szakértői bázist. Répássy Róberthez (Fidesz) hasonlóan ő is azt mondta: a 200 fős parlamenti létszám mellett a vegyes választási rendszert támogatják.
(MTI)
Kőrösi Koppány: Sokszorosan megéri a fővárosiaknak a rákosrendezői beruházás