Eljött az igazság pillanata: átgondolhatják a szocialisták +Videó

A Fidesz a HospInvest-ügyben a Heves Megyei Közgyűlés rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezi, Sós Tamás közgyűlési elnököt pedig lemondásra szólítja fel – jelentette be Herman István, a Heves Megyei Közgyűlés Fidesz-frakciójának igazgatója szerdán Budapesten sajtótájékoztatón. • Magyar Szociális Fórum: Eger sikere az ország sikere • Érvénytelenítette a bíróság az egri kórház szerződését

MNO
2009. 03. 18. 13:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eljött az igazság pillanata, a szocialista frakció revideálhatja álláspontját és a HospInvesttel kötött szerződést felbonthatja – mondta Herman István azzal kapcsolatban, hogy a Nógrád Megyei Bíróság kedden első fokon érvénytelenítette a Heves Megyei Önkormányzat és a HospInvest Zrt. szerződését, amelyet az egri Markhot Ferenc Megyei Kórház működtetésére kötöttek.

A fideszes politikus szerint Sós Tamás megyei közgyűlési elnök erkölcsileg, politikailag és gazdaságilag is megbukott. Ezért a legkevesebb, hogy tisztségéről lemond.



Herman István úgy vélte, Sós Tamás azért bukott meg, mert figyelmen kívül hagyta az önkormányzat vagyonrendeletét, a Heves megyei betegek érdekeit, az erőszakos privatizációval pedig szakadékba döntötte Heves megye közgyűlésének költségvetését, amelyet több mint egymilliárd forinttal terhelt meg. Utalt arra, hogy a dolgozóknak kifizetett 720 millió forint végkielégítés a Heves megyei önkormányzat költségvetését terheli. A szándékos károkozókat – ahogy a fővárosban, Terézvárosban is – felelősségre vonják majd – figyelmeztetett.

Pesti Imre, a Fidesz szakpolitikusa azt mondta, hogy örömmel vették, hogy a bíróság első fokon megsemmisítette a törvénytelen privatizációt, és szerinte azok a kormánypárti képviselők is az ítélet hatálya alá kerültek, akik ezt támogatták. Ez beleillik abba a folyamatba, amelynek során „börtönfrakció” kezd kialakulni a szocialista képviselőkből – jegyezte meg. Hangsúlyozta, a bíróság ítélete megvédte az embereket, nyilvánvalóvá vált, hogy a profitérdeknek nem lehet alárendelni az egészségügyet, a tanulság pedig az, hogy a szocialista politikusok visszaéltek hatalmukkal.

Herman István és Pesti Imre is úgy vélte, az egri „kórházvédők” reményt és példát adtak az országnak, hogy az igazság mellett érdemes kiállni.

Kökény: A döntés nem jogerős

Kökény Mihály elmondta, az egri Markhot Ferenc Megyei Kórház esetében nem a gyógyítás minősége, hanem egy eljárásjogi vita vezetett ahhoz, hogy a bíróság első fokon érvénytelenítse az önkormányzat és az új működtető között létrejött szerződést. Szerinte sokadszor figyelhető meg, hogy az ellenzék úgy próbálja ezeket a dolgokat beállítani, mintha a döntés tartalmilag lenne rossz. Felhívta a figyelmet arra, hogy a döntés nem jogerős, addig pedig a szerződés érvényben van. A politikus kiemelte: a kórházban a várólisták többségénél jelentős csökkenés tapasztalható, a szemészeti műszerpark megújult, és több száz fájdalommentes szemműtétet végeztek. Ismét önálló osztályként működik a kardiológia, ahol már készülnek a szívkatéteres ellátás feltételeinek a megteremtésére. Már működik – a több mint százmillió forintos beruházás eredményeként – az a vesekőzúzó-készülék, amely nagyon korszerű, fájdalommentes eljárást tesz lehetővé.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.