Eljött az igazság pillanata: átgondolhatják a szocialisták +Videó

A Fidesz a HospInvest-ügyben a Heves Megyei Közgyűlés rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezi, Sós Tamás közgyűlési elnököt pedig lemondásra szólítja fel – jelentette be Herman István, a Heves Megyei Közgyűlés Fidesz-frakciójának igazgatója szerdán Budapesten sajtótájékoztatón. • Magyar Szociális Fórum: Eger sikere az ország sikere • Érvénytelenítette a bíróság az egri kórház szerződését

MNO
2009. 03. 18. 13:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eljött az igazság pillanata, a szocialista frakció revideálhatja álláspontját és a HospInvesttel kötött szerződést felbonthatja – mondta Herman István azzal kapcsolatban, hogy a Nógrád Megyei Bíróság kedden első fokon érvénytelenítette a Heves Megyei Önkormányzat és a HospInvest Zrt. szerződését, amelyet az egri Markhot Ferenc Megyei Kórház működtetésére kötöttek.

A fideszes politikus szerint Sós Tamás megyei közgyűlési elnök erkölcsileg, politikailag és gazdaságilag is megbukott. Ezért a legkevesebb, hogy tisztségéről lemond.



Herman István úgy vélte, Sós Tamás azért bukott meg, mert figyelmen kívül hagyta az önkormányzat vagyonrendeletét, a Heves megyei betegek érdekeit, az erőszakos privatizációval pedig szakadékba döntötte Heves megye közgyűlésének költségvetését, amelyet több mint egymilliárd forinttal terhelt meg. Utalt arra, hogy a dolgozóknak kifizetett 720 millió forint végkielégítés a Heves megyei önkormányzat költségvetését terheli. A szándékos károkozókat – ahogy a fővárosban, Terézvárosban is – felelősségre vonják majd – figyelmeztetett.

Pesti Imre, a Fidesz szakpolitikusa azt mondta, hogy örömmel vették, hogy a bíróság első fokon megsemmisítette a törvénytelen privatizációt, és szerinte azok a kormánypárti képviselők is az ítélet hatálya alá kerültek, akik ezt támogatták. Ez beleillik abba a folyamatba, amelynek során „börtönfrakció” kezd kialakulni a szocialista képviselőkből – jegyezte meg. Hangsúlyozta, a bíróság ítélete megvédte az embereket, nyilvánvalóvá vált, hogy a profitérdeknek nem lehet alárendelni az egészségügyet, a tanulság pedig az, hogy a szocialista politikusok visszaéltek hatalmukkal.

Herman István és Pesti Imre is úgy vélte, az egri „kórházvédők” reményt és példát adtak az országnak, hogy az igazság mellett érdemes kiállni.

Kökény: A döntés nem jogerős

Kökény Mihály elmondta, az egri Markhot Ferenc Megyei Kórház esetében nem a gyógyítás minősége, hanem egy eljárásjogi vita vezetett ahhoz, hogy a bíróság első fokon érvénytelenítse az önkormányzat és az új működtető között létrejött szerződést. Szerinte sokadszor figyelhető meg, hogy az ellenzék úgy próbálja ezeket a dolgokat beállítani, mintha a döntés tartalmilag lenne rossz. Felhívta a figyelmet arra, hogy a döntés nem jogerős, addig pedig a szerződés érvényben van. A politikus kiemelte: a kórházban a várólisták többségénél jelentős csökkenés tapasztalható, a szemészeti műszerpark megújult, és több száz fájdalommentes szemműtétet végeztek. Ismét önálló osztályként működik a kardiológia, ahol már készülnek a szívkatéteres ellátás feltételeinek a megteremtésére. Már működik – a több mint százmillió forintos beruházás eredményeként – az a vesekőzúzó-készülék, amely nagyon korszerű, fájdalommentes eljárást tesz lehetővé.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.