„Kérjük, segítsen abban, hogy március elsejétől ne szűnjön meg a kórházi ellátás Tapolcán” – olvasható a hétfői keltezésű levélben. Az igazgató szerint négy hónapja közölték a képviselő-testülettel, a város vezetőivel a kórház működtetésének ellehetetlenülését, ám azóta sem történt semmiféle intézkedés vagy egyezség. „Négy hónap után a lassúság időhúzásnak, a megfontoltság döntésképtelenségnek tűnik” – közölte a kórház vezetője. Németh Attila utalt arra is, hogy 380 millió forintot költött a kórházat működtető Medisyst Kft. – illetőleg általa a működtetés vitelére alapított Deák Jenő Kórház Kft. – a rendelőintézet fejlesztésére, s nem a városi büdzsé terhére kellett kiépíteni „az európai színvonalú eszközparkot” sem. A kórház igazgatója szerint „Tapolca vezetése semmit nem tett azért, hogy felkészülten vegye át az egészségügyi intézményeket, és a beruházások könyv szerinti értékét a szerződés értelmében megtérítse”. Holott pontosan tudják, hogy „250 ember munkaviszonyát március elsejével kénytelenek leszünk megszüntetni” – fogalmazott az igazgató.
Folyamatosan tárgyalnak
Elfogadhatatlan a fenyegetőzés, az ultimátum – mondta Császár László, Tapolca polgármestere az MTI-nek kedden. Hangsúlyozta, hogy a Medisyst vezetésével és a kórház igazgatójával is folyamatosan tárgyalásban állnak, nem igaz tehát, hogy időt húznak, és nem akarnak egyezségre jutni. Rámutatott: a Medisyst Kft. november elején közölte, hogy csupán december 31-ig tudja működtetni a kórházat, később azonban ezt január 31-re, aztán február 28-ra módosította. Lényeges ugyanakkor, hogy a működtetési szerződést viszont nem mondta fel, nehogy aztán „szerződésszegésbe essen” – vélekedett a polgármester. Császár közölte: az önkormányzat bármikor készen áll a városi kórház működtetésének átvételére, ám az elfogadhatatlan számára – s ez a bajok gyökere, a megállapodás döntő akadálya –, hogy bruttó 580 millió forintot fizessen a Medisystnek. Megjegyezte: az igazgató által említett 380 millió forint csak a nettó összeg, az önkormányzatnak valójában 580 milliójába kerülne az ügylet.
Nagyságrendnyi különbség van az összeget illetően a két álláspont között – mutatott rá a polgármester, hangsúlyozva azt is, hogy a cégtől még nem kaptak meg minden bizonylatot sem, tehát még mindig nem látnak teljesen tisztán a kórházuk költségeit, adósságait illetően. Szó nem lehet a kórházi ellátás ellehetetlenüléséről és a 250 dolgozó elküldéséről, hiszen változatlanul él a város és a Medisyst Kft. között a működtetésre vonatkozó szerződés – hangsúlyozta Császár, aki hangot adott annak a véleményének is, miszerint nem kizárt, hogy ebben az ügyben a végső szót majd a bíróság mondja ki. A polgármester közölte: a város képviselő-testülete szerdán rendkívüli ülésen tárgyal az ügyről.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.