
origo.hu
Századvég: Az egészségügyi dolgozók elégedettek a bérezésükkel, és Magyarországon képzelik el a jövőt
Az MSZP budapesti elnöke tudomásul vette Hagyó Miklós döntését. Burány Sándor elmondta: a volt alpolgármester szerda késő délelőtt tájékoztatta arról, hogy a bizottság kérdéseit írásban kívánja megválaszolni. Burány hangsúlyozta: beszélgetésük során arra kérte Hagyót, hogy a kérdésekre mindenképpen válaszoljon, ennek konkrét formáját rábízta. Tekintettel arra, hogy Hagyó Miklós semmilyen párttisztséget nem visel, politikai egyeztetési kötelezettségünk nincs – tette hozzá.
Hagyó Miklós levélben értesítette a bizottság elnökét a döntéséről és arról, hogy a bizottsági eljárásban nem kíván „biodíszletként” szerepelni. A politikus a bizottsághoz írt és az MTI-nek is eljuttatott levelében döntését azzal indokolja: a bizottság elnöke kedden olyan nyilatkozatot adott a Duna TV-nek – amelyről csak este értesült –, amely „megrendítette a bizottság eljárásának tárgyilagosságába vetett hitét”.
Közölte: az interjú előtt úgy készült, igaz, már nem fővárosi önkormányzati képviselőként, hogy esküje szellemének megfelelően jár el, és részt vesz az ülésen. Emlékeztetett arra, hogy az elmúlt időszakban többször is jelezte, kész minden objektív vizsgálatot segíteni, amely tisztázhatja a BKV Zrt. körül kialakult helyzetet, ezért is tartotta természetesnek, hogy eleget tegyen a bizottság elnökétől érkezett felkérésnek, amelyben lehetőséget kíván adni, hogy az általa elvégzett munkáról – amely tartalmazza a BKV Zrt. felügyeletének egy részét is – a bizottságot személyesen is tájékoztassa.
„Vállalva és elfogadva a bizottság elnökének javaslatát, előre, írásban 23 kérdést kaptam, amit a mai bizottsági ülésen kívántam megválaszolni. Egészen a tegnapi napig így készültem” – fogalmazott, hozzátéve: politikai, jogi és erkölcsi kötelességének érezte, hogy mindarról, amiről tudomása van, számot adjon a bizottságnak és a nyilvánosságnak.
A bizottság elnökének nyilatkozata azonban megváltoztatta eredeti szándékát – írta. A felvétellel világossá vált számára, hogy a bizottság elnöke olyan „politikailag motivált előfeltevést hangoztat, mely nyilvánvalóvá teszi: nem a bizonyítékokból kíván következtetni a tényekre, hanem ellenkezőleg, a már kész marasztaló ítéletét kívánja egyebek között az én meghallgatásommal legitimálni”.
„Én azonban nem kívánok olyan bizottsági eljárásban »biodíszletként« szerepelni, amelynek szembetűnő célja nem az igazság kiderítése, hanem egy politikai prekoncepció igazolása” – fogalmaz levelében Hagyó Miklós.
A korábban, a bizottság elnöke által feltett 23 írásbeli kérdést péntekig írásban válaszolja meg, azt valamennyi tag és a sajtó részére megküldi – tudatta. A levélben szól arról is, hogy „felelős baloldali gondolkodóként” döntéséről tájékoztatta Burány Sándort, az MSZP budapesti elnökét, aki egyetértett vele. „Továbbra is megerősítem: semmilyen bűncselekményt nem követtem el, és állok valamennyi valóban független vizsgálat elé. Felelős, esküjéhez hű politikusként viszont nem asszisztálok egy lejárató kampányeseményhez” – fogalmaz. Hozzáteszi: bízik abban, hogy írásbeli válasza mindenki számára lehetőséget teremt a tisztánlátáshoz.
György István, a Fidesz fővárosi frakcióvezető-helyettese, a bizottság elnöke kedden a Duna TV-ben azt mondta: a BKV-botrány egy a kormánytól induló és a közüzemi cégek vezetőségéig, menedzsmentjéig elérő működési modell, amelynek célja a szervezett pénzkimentés. Balogh Zsolt, a BKV korábbi megbízott vezérigazgatójának interjújára hivatkozva azt mondta, Hagyó Miklós neve elhangzott akkor, amikor a pénzosztásról beszéltek. Ha mindez beigazolódik, akkor az elmúlt 20 évben súlyos tízmilliárdok tűnhettek így el az adófizetők pénzéből – szögezte le György István.
Meghallgatják Horváth Csabát is
Ismét meghallgatja Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettest a Fővárosi Közgyűlés BKV-ügyeket vizsgáló bizottsága, valamint a testület elé hívják Horváth Csaba volt MSZP-s főpolgármester-helyettest is. A képviselők erről a bizottság szerdai ülésen döntöttek. Ikvai-Szabó Imre ismételt meghallgatását Steiner Pál (MSZP) javasolta, Bagdy Gábor (KDNP) pedig Horváth Csaba meghallgatását indítványozta. A testület végül úgy döntött, március 24-ei ülésén meghallgatja a két politikust.
(MTI)
Századvég: Az egészségügyi dolgozók elégedettek a bérezésükkel, és Magyarországon képzelik el a jövőt
Tombol a Pride-terror, mindent elönt a szivárvány
Ki ne dobd a dinnyehéjat: olyan finomságot készíthetsz belőle, hogy mindenki a receptért könyörög majd
Megijedt Orbántól Von der Leyen: Brüsszelből irányítaná „katonái” magyarországi akcióját
Csak a legokosabbak ismerik ezt a hét régi szót: te vajon közéjük tartozol?
Orbán egyetlen mondattal földbe döngölte a teljes liberális holdudvart
Káosszal kezdődött a Budapest Pride – Kövesse nálunk élőben!
Újabb románverés után a női röpi Arany-El döntőjében a magyar válogatott
Négy magyar csapatnál hasonlóan vélekednek, az ötödiknél viszont teljes a döbbenet
Lelepleződtek a titkos tárgyalások: Dárdai Pál fia az NB I-ben folytatja?
Dárdaiék lejátszották első mérkőzésüket, a szurkolóik máris háborognak
Jürgen Klopp bevallotta, Szoboszlai miatt is mondott le élete nagy álmáról
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.