Jelenleg az ország 12 megyéjében összesen 265 településen folytatnak valamilyen védekezési tevékenységet, de a munka továbbra is Borsod-Abaúj-Zemplén megyére koncentrálódik, ott 18 500 ember vesz részt a védekezésben. A kitelepítettek száma országosan 68 településen 3700, Borsodban 51 településen 3600 embernek kellett eddig elhagynia az otthonát.
Meghalt egy ember
Vasárnap a Miskolctól 2 kilométerre fekvő Felsőzsolcán volt a legkritikusabb a helyzet. A hétezer lakosú kisvárosban vasárnap óta csaknem 1500 embert telepítettek ki, őket miskolci közintézményekben szállásolják el. Több ház összedőlt, a vezetékes ivóvizet a fertőzésveszély miatt elzárták, és biztonsági okokból az áramszolgáltatást is kikapcsolták. Egy férfit mégis a saját házában ért halálos áramütés az aggregátor üzembe helyezése közben.
Az államfő hétfő délelőtt meglátogatja az árvíz sújtotta települést. A köztársasági elnöki hivatal tájékoztatása szerint Sólyom László először a miskolci sportcsarnokban találkozik a kitelepítettekkel – a tervek szerint 10 órakor –, majd megtekinti a mentési munkálatokat.
Egyre rosszabb a helyzet
Homokzsákos védekezés folyik főleg a Hernád és a Bódva mentén sok helyen, például Aszalón, de már Ónodnál is nehéz a helyzet, a Sajó vízszintje emelkedik, erősen kell védekezni. Továbbra is igen nagy védekezési munkát végeznek Felsődobszán, száz pénzügyőr ment a már ott dolgozó rendőröknek segíteni megerősíteni a gátat – mondta a szóvivő.
A következő napokban a Dunán a harmadfokú szintet meghaladó vízállásnak megfelelő víztömeg vonulhat le, ami különleges lakosságvédelmi intézkedést nem tesz szükségessé. A Duna tetőzése a hét közepén várható.
A Tiszán annak középső és alsó szakaszán vonul le több árhullám. A Tisza és a Duna menti megyékben embereket kitelepíteni csak a közvetlen vízparti épületekből, szórványosan kellett – mondta Dobson Tibor.
A Hír Televízió élőben tudósítja Sólyom László felsőzsolcai látogatását.
(MTI, hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.