A parlament új házelnököt, alkotmánybírákat is választott, és döntött a kormány 29 pontos gazdasági akciótervéhez kapcsolódó pénzügyi törvénycsomagról. A képviselők titkos szavazással voksoltak a köztársasági elnökké választott, ezért posztjáról augusztus 5-vel távozó Schmitt Pál házelnök utódjáról. A Fidesz Kövér Lászlót, a párt választmányi elnökét jelölte a posztra. Ugyancsak titkos szavazással két alkotmánybírót is választottak a pártok által javasolt nyolc jogász közül. A Fidesz Bihari Mihályt és Stumpf Istvánt, a KDNP Dienes-Oehm Egont, az MSZP Mészár Rózát, a Jobbik Zétényi Zsoltot, az LMP pedig Tóth Mihályt, Lehoczkyné Kollonay Csillát és Bándi Gyulát jelölte. Az Alkotmánybíróság tagjainak megválasztásához az országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges. Megválasztásuk után az alkotmánybírák esküt is tettek.
Kétmillió forintos bérplafon, kedvezményes társasági adó és bankadó – a kormány 29 pontos gazdasági akciótervét megalapozó pénzügyi salátatörvényt is véglegesítette a parlament. Így Simor András lemondhat 8 millió forintos fizetéséről.
A személyi javaslatok között döntöttek az Országos Választási Bizottság (OVB) tagjainak megválasztásáról. A közigazgatási és igazságügyi miniszter azt javasolta, hogy az új OVB tagja legyen Bordás Vilmos, Bozsóki Éva, Hunyadfalvi Ákos, Pozsár-Szentmiklósy Zoltán és Sasvári Róbert; póttagnak Székely Lászlót indítványozta megválasztani.
A képviselők döntöttek a médiát és a hírközlést szabályozó egyes törvények módosításáról, amely létrehozza a közmédiumok új működési struktúráját, és jelenlegi formájában megszünteti a Nemzeti Hírközlési Hatóságot és az Országos Rádió és Televízió Testületet, összevonásukkal létrejön a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, amely autonóm államigazgatási szerv, elnökét a miniszterelnök nevezi ki 9 évre.
Kaltenbach Jenő lemondása miatt szavaztak a Független Rendészeti Panasztestület egy tagjának megválasztásáról is. Az illetékes parlamenti bizottságok Kozma Ákost jelölték tagnak. Az új tag, akinek megválasztásához a jelen lévő képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges, esküt is tett.
Szavaztak a bírósági végrehajtásról szóló törvénymódosításról, amely alapján meghosszabbítják a kilakoltatási moratóriumot 2011. április 15-ig. Határoztak arról az alkotmánymódosításról, amely kimondaná, hogy a helyi bíróság hatáskörébe tartozó, törvény által meghatározott ügyben egyesbíróként a jövőben bírósági titkár is eljárhat, és lehetővé tennék, hogy „a társadalmi igazságérzetet sértő, jó erkölcsbe ütköző” juttatásokra külön mértékű adót állapítson meg a törvényhozás.
Az egyes gazdasági és pénzügyi tárgyú törvények megalkotásáról is zárószavazást tartottak, illetve a módosításáról szóló előterjesztésről is szavaztak, ez a javaslat a hitelintézetek, a biztosítók és az egyéb pénzügyi szervezetek különadó-fizetési kötelezettségét fogalmazza meg, különadóval terheli meg az államháztartási forrásból jövedelmet szerző magánszemélyek egyes jövedelmeit, valamint korlátozza a közszférában kifizethető jövedelmeket. Megszüntetnek tíz kisebb adót is.
Elzárással is büntethetővé válnak azok, akik kis értékű lopást, csalást, rongálást követnek el, köztük a fiatalkorúak is, akik akár 45 napra is börtönbe kerülhetnek.
Egy másik alkotmánymódosítás azt rögzítené, hogy a Magyar Honvédség, a rendőrség és a nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagjai nem lehetnek tagjai pártnak, politikai tevékenységet nem folytathatnak, és nem indulhatnak jelöltként választásokon a jogviszony megszűnését követő három évben.
Ezek mellett szavaztak a sporttal összefüggő egyes törvények, a 2010-es költségvetés, a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló törvény módosításáról. Döntöttek az egyes egészségügyi és szociális tárgyú törvények, a közbeszerzési törvény módosításáról, a közbiztonság érdekében szükséges egyes törvénymódosításról, valamint a Nemzeti Földalapról szóló törvényjavaslatról is.
Zárószavazást tartottak a köztársasági elnök, a miniszterelnök, az Országgyűlés elnöke, az Alkotmánybíróság elnöke és a Legfelsőbb Bíróság elnöke tiszteletdíjáról és juttatásairól szóló törvény módosításáról. A volt államfőknek járó juttatások időbeli korlátját törölné el az a kormány által benyújtott előterjesztés.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.