Pesti Imre elmondta: a HospInvesthez köthető üzleti körök „szemet vetettek” a hatvani kórházra, amely egyszer már volt az említett cég tulajdonában, de később visszaadta az intézményt. Hatvanban a HospInvest „ágyakat vitt el, orvosok nagy létszámban távoztak, kapacitások csökkentek, és a kórház működése lényegesen alacsonyabb szintre került” – jelentette ki a politikus.
Az előző kormányzat alatt mintegy 300 milliárd forintot vontak ki az egészségügyből; az ágazat további fejlesztése ezért csakis összehangolt munkával, a párhuzamosságok elkerülése mellett lehetséges. Ezért is „felháborító az a fajta partizánakció, amelynek előkészületeit látjuk Hatvanban” – fűzte hozzá a képviselő.
Pesti Imre úgy vélekedett, az egészségügyben az elmúlt években mindenütt, ahol a magántőke működött, romlott az ellátás minősége.
A sajtótájékoztatón jelen volt Szabó Zsolt fideszes országgyűlési képviselő is, aki elmondta: a hatvani kórházban közel kétmilliárd forintos beruházást terveznek kötvénykibocsátással. Úgy tudja, jelenleg is folyik egy 20 millió forintos informatikai szerződés előkészítése, amelyet a kórház vezetője, aki egyben a régió HospInvest-vezetője is, egy volt céges vezetőtársával fog aláírni.
Folyik a baleseti sebészet átprivatizálása is – mondta a képviselő. Információi szerint Hatvanban úgy szerelnek le és visznek el komoly értékű gépeket Gyöngyösre, hogy a szocialista vezetésű önkormányzat a saját vagyonáról határozatot nem hozott, erről döntés nem született. „Úgy néz ki, hogy kapkodó, átgondolatlan, nem a gyógyítást segítő gazdálkodás folyik Hatvanban” – hangsúlyozta Szabó Zsolt.
Napirenden van egy központi pszichiátria kialakítása
A kormány napirendjén szerepel egy új országos pszichiátriai intézmény kialakítása a korábban megszüntetett Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) helyett – mondta Pesti Imre. A képviselő rámutatott, hogy az OPNI bezárása után teljesen nyilvánvalóan kár érte a pszichiátriai ellátást, ami nem maradhat így. A kormányzat eltökélt, hogy valamilyen központi intézményben a pszichiátriai ellátás szakmai színvonalát megteremtsék, ez napirenden van – jelentette ki.
Cserháti Péter, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium helyettes államtitkára még június közepén az Országgyűlés egészségügyi bizottságának ülésén azt mondta, hogy hiba volt bezárni az OPNI-t, amely intézmény az ideggyógyászati tudomány teljes spektrumát lefedte. Mikola István, a bizottság fideszes elnöke pedig azt kérte a tárca jelen lévő képviselőjétől, hogy derítse ki, kinek és milyen okból állt érdekében az OPNI bezárása, mi indokolta a nagy múltú intézmény bezárását, és legfőképpen azt, hogy ezért kit terhel a felelősség.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.