160 kilométert buszozhat öt számért a polgármester

Nem mindennapi problémával szembesült Megyer vezetése, amikor megpróbálták felmondani a Veszprém megyei falucska mobilinternet-szerződését. A telefontársaság csak egy ötjegyű kód megadása után hajlandó foglalkozni az üggyel, ameddig ez nem kerül elő, küldik a számlákat.

Pálffy Lajos
2010. 08. 02. 12:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem is az a havi 5000 forint vágja földhöz a megyeri önkormányzatot, amit az országosan leggyengébb lefedettségűnek tartott telefontársaság postáz a címére. Az is biztos ugyanakkor, hogy sok kicsi sokra megy, Pajer Kristóf pedig közölte az MNO-val: nem fogják kifizetni a folyamatosan érkező számlákat. A 46 állandó lakossal bíró település (a polgármester közlése szerint ebből jelenleg 18-an „alszanak a faluban”) nem dobálhatja el fölöslegesen a pénzét. Minek fizessenek valamiért, amit a polgári törvénykönyv szerint jogszerűen felmondtak, sőt a hároméves kínlódás után már két hónapja új szolgáltatót is találtak.

Egy képet sem tudtak letölteni normálisan

A kínlódás a 26 kilobyte/perc letöltési „sebességből” adódott, ezzel gyakorlatilag állandóan, már egy kisebb kép letölése közben lefagyott a Sümeg melletti falucska könyvtárában elhelyezett számítógép. Kérdésünkre, hogy miért éppen ezzel a szolgáltatóval szerződtek, Pajer Kristóf elmondta, hogy három évvel ezelőtt két országos hálózattal rendelkező cégnek volt csak havi fix díjas ajánlata a térségben. Azóta az egyik fejlesztett, ezért is léptek át hozzá. Most 2800 forintért 2 gigabyte adatmennyiséget tölthetnek le viszonylag gyorsan, csak ezután lassul le a rendszer a korábban már megszenvedett 26 kilobyte/percre. Amúgy nincs is gond azzal, hogy 2 gigabite áll csak megfelelő sebességgel rendelkezésre, hiszen a hivatalos feladatok mellett a faluban élő négy gyermek nyüstöli leginkább a gépet.

160 kilométert kellene buszozni

A rendkívül fontossá lett kód egyébként a polgármester szerint a jegyzőváltásnál tűnhetett el. A szerződés megvan, de a kódot tartalmazó külön értesítés már nem került iktatásra az új hivatalban. A telefontársaság pedig ragaszkodik a számsorhoz, személyes találkozót kért a polgármestertől, akinek „160 kilométert kellene buszoznia”, hogy le tudjon ülni az illetékesekkel. És akkor már arról is szót kellene ejteni Pajer Kristóf szerint, hogy a cég miért nem fizet iparűzési adót a településen, hiszen a hatályos törvények szerint minden olyan szolgáltató, amely egy évben 30 napot meghaladóan nyújt valamilyen szolgáltatást egy településen, iparűzési adó fizetésére kötelezhető. A polgármester ezen felvetésére a harmadik legnagyobb mobilszolgáltató még nem reagált érdemben.

A polgármester nem ússza meg a buszozást?

A mobilcég ügyfélszolgálatától megtudtuk, ha a kód nem kerül elő, akkor a polgármester nem spórolhatja meg a 160 kilométeres buszozást. A számsort ugyanis annak adják ki, aki a szerződést megkötötte, miután a személyazonosságát helyben, okmányaival igazolta. Ezek után a kód bediktálásával minden bizonnyal felmondható a szerződés is.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.